“Yuva Beklerken” sergisi görücüye çıktı

Tepe Nautilus, Aslı Aybars ve Murat Esibatır’ın “Yuva Beklerken” adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Hayvanların üzerinde sahipleri tarafından terk edilmenin yarattığı etki ve onların ümitlerini kaybetmeden yeni yuva bekleme temaları üzerine kurgulanan sergi, 9-18 Ocak tarihleri arasında hayvanseverler ile buluşacak.

İstanbul’un köklü alışveriş merkezi Tepe Nautilus, sokak hayvanları için HAYTAP ile Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği işbirliğinde çok özel bir sergiye ev sahipliği yapacak. Kendini sahipsiz hayvanların yaşam koşullarına katkıda bulunmaya adayan akademisyen Aslı Aybars ve fotoğraf sanatçısı Murat Esibatır’ın Büyükada ve Heybeliada’da terk edilmiş 6 köşkte çektiği kedi ve köpek fotoğraflarının yer aldığı sergi, Tepe Nautilus AVM sergi alanında hayvanseverler ile buluşacak.

Yuva Beklerken

TERK EDİLMİŞ HAYVANLARA İKİNCİ ŞANS…

“Yuva Beklerken” fotoğraf sergisi, hayvan sahibi olmak isteyenleri satın almak yerine hayvan bakım merkezlerinden sahiplenerek, terk edilmiş hayvanlara ikinci şans verilmesini amaçlıyor. Bu konuda farkındalık oluşturmak ve sahiplendirmeyi özendirmek için hazırlanan sergi, 9-18 Ocak tarihleri arasında Tepe Nautilus ziyaretçilerini bekliyor.

ASLI AYBARS HAKKINDA…

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Doç. Dr. olarak çalışmakta. Mesleki çalışmaları dışındaki zamanının çoğunu sahipsiz hayvanların yaşam koşullarına katkıda bulunmaya adayan sanatçı, 15 yıldır Ataşehir’deki Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde gönüllü olarak çalışmakta. Aynı zamanda Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği üyesi olan sanatçı, fotoğraf tutkusu ve hayvan sevgisini birleştirerek sosyal sorumluluk projeleri yürütmekte. Aslı Aybars’ın Moda Deniz Kulübü’nde gerçekleşen ilk sergisi “Patiler için Gezdim” ile pek çok hayvanın tedavisi karşılanarak, Büyükada Barınağı’na ciddi miktarda mama bağışı sağlandı.

MURAT ESİBATIR HAKKINDA…

1971 yılında İstanbul’da doğdu. Fotoğrafa olan ilgisi, hayatın yoğun trafiğine rağmen yolunu hep fotoğraf makinesiyle çakıştırdı. Uzun yıllardır deneysel fotoğrafçılık, çekim teknikleri ve özellikle yapay ışık kullanımı hakkında çalışmalar yaptı. İlerleyen zaman içerisinde kendisini proje çalışmalarının içinde buldu ve en yumuşak deyimle aykırı fotoğraflar üretmeye yöneldi. Son dönem çalışmaları arasında “Son Buluşmalar”, “Şehirden Yansıyanlar” ve “Kırılmalar” sayılabilir. Alışılagelmiş kapalı mekan çekim tekniklerini dış mekana taşıyarak, yaratılan özel kurgular ile izleyiciyi başka dünyalara taşımayı hedeflemekte.

 

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı