Caddebostan’da vale cinayeti

Bağdat Caddesi’nin ünlü Barlar Sokağı’nda yine “vale cinayeti” gerçekleşti. İskele Sokak girişinde geçtiğimiz gece sabaha karşı meydana gelen olayda, iki kişi hayatını kaybetti. Otopark imkanı olmayan ve çoğunluğu sağlıksız koşullarda hizmet vermeye çalışan işletmelerin yer aldığı İskele Sokak üzerindeki mekanlardan birinde çıkan kavgada; 34 yaşındaki Murat Oğuz Orhan olay yerinde, 29 yaşındaki Emre Adaş ise kaldırıldığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

BU KAÇINCI VALE KAVGASI…

Görgü tanıklarının aktardığı bilgiye göre, kavga yine bir vale sorunundan kaynaklandı. Valeler arasında araçların geç getirilmesiyle ilgili çıkan tartışma sonrasında, o saatlerde alınmış alkolün de etkisiyle eğitimsiz valelerden biri müşterilere kurşun yağdırdı. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından çok yönlü inceleme başlatıldı.

CİNAYET SOKAĞI OLDU…

İskele Sokak’ın sık sık işlenen cinayetler sonrasında “Cinayet Sokağı” olarak anılmasının, Bağdat Caddesi başta olmak üzere Kadıköy’ün imajına büyük zarar verdiğini dile getiren çevre sakinleri ve esnaflar; “Bu bölgede her yıl en az iki cinayet işleniyor. Bu nasıl olabilir, buna nasıl müsaade edilebilir?” mesajı verdiler. Cinateyler zincirinin 2011 yılında Sheriff Bar ve Kumsal Balık işletmelerinde gerçekleşen ve yine iki genç insanın ölümüyle sonuçlanan olayla başladığını dile getiren bir mekan sahibi ise; “Barlar Sokağı’nda sahipsizlik söz konusu. Böyle devam ederse, bu cinayetler artarak sürecek” dedi.

vale cinayeti
Bundan 8-10 yıl öncesine kadar sakinliği ve şirin mekanları ile bilinen Caddebostan Barlar Sokağı (İskele Sokak), şimdilerde bambaşka bir kimliğe bürünmüş durumda…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı