Kadın değişirse, toplum değişir!

Erenköy Gönüllüleri Sosyal İşler Komitesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol ile bir araya geldi.

“Kadın değişirse, toplum değişir!” diyen Varol, yoğun ilgi gören söyleşide kadınların iş yaşamından ev yaşamına kadar maruz kaldığı kötü muamelelerin nedenlerini, interaktif bir ortam yaratarak katılımcılara tartışmaya açtı. Kadınların iş yaşamında yeteri kadar yer alması için kota sorunu olmaması gerektiğini belirten Yeşim Varol, sorun olanın sistem değil, kalıplaşmış düşünce yapıları olduğunu belirtti.

yeşim varol

YAŞASIN KADIN DAYANIŞMASI!

Bir erkek çocuğunun “Kız kardeşine sahip çık” denilerek baskıcı bir karakter olarak yetiştirilirken, kız çocuğuna “Babanın terliklerini getir” denilerek hizmet eden bir karakter olarak yetiştirilmesini örnek gösteren Varol, eşitliğin çocuk yaşta aile içindeki eğitimle başlayabileceğini aktardı. Son derece interaktif, bilgilendirici ve bilinçlendirici harika bir sunum gördüklerini belirten katılımcılar ise etkinlik sonunda “Yaşasın kadın dayanışması” diyerek, İlişki ve Evlilik Danışmanı Yeşim Varol’a teşekkürlerini ilettiler.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı