Anlatılan Senin Hikâyendir!

Ünlü oyuncu Levent Üzümcü, “Anlatılan Senin Hikâyendir” isimli oyunu ile Caddebostan Kültür Merkezi’nde Kadıköylü tiyatro severlerle buluştu. Üzümcü’nün performansı büyük beğeniyle karşılandı.

Cengiz Toraman’ın yazıp yönettiği ”Anlatılan Senin Hikâyendir”, Levent Üzümcü’nün oyunculuğuyla sahneye taşındı. Bu coğrafyada bir yerden başka bir yere göç etmek zorunda bırakılmış, yerinden yurdundan edilmiş insanların hikâyesini konu alan, gülerken ağladığınız, ağlarken güldüğünüz bir oyun… Gürül gürül, usul usul akan ırmak, bir bardak çay sıcaklığı, bir dost meclisinin anason kokulu coşkusu var bu oyunda. Hayal desek, değil; gerçek desek, değil… Şarkılar, türküler, insan, kuş, ağaç, kitap, dağ, taş, koyun koyuna bu oyunda.

Levent Üzümcü

GÜLER YÜZLÜ VE UMUTLU BİR BAŞKALDIRI…

Ege Denizi’nin sakin, hülyalı, bilge maviliğinde koca yürekli bir destan bu oyun… Memet Dayı, Adriana, Stafili İbrahim, Fenerci Ahmet, Denizci Barış, Niko… Tanıyorsunuz onları. Evet, her birimizin hikâyesi farklı… Her birimiz başka iklimlerin çocuklarıyız, her birimiz başka hayatlar yaşıyoruz. Fakat içimizdeki ses diyor ki, biz birbirimizin yabancısı değiliz. Bize insanlığımızı unutturmak isteyenlere inat, güler yüzlü ve umutlu bir başkaldırı bu oyun…

İşte karşınızda Levent Üzümcü

Levent Üzümcü

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı