Vaniköy Lions’tan Göksel Kortay ve Nedret Güvenç’e ödül

Vaniköy Lions Kulübü, “Yaşarken Analım Yaşarken Sayalım” projesi kapsamında bu yılki ödüllerini ünlü tiyatro ve sinema sanatçıları Göksel Kortay ve Nedret Güvenç’e verdi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Büyük Kulüp’te düzenlenen toplantı, Geçmiş Dönem Genel Yönetmeni Melek Doğan’ın sunumuyla hayli renkli geçti.

Vaniköy Lions

Göksel Kortay, Türkiye’de ilk Lions kulübünün kendisinin yönetiminde Beşiktaş’ta kurulduğunu ve iki yıl başkanlık yaptığını söyledi. Altı Nokta Körler Derneği için ilk sesli hikaye ve roman okuma kayıtlarının da ilk kez kendi döneminde yapıldığını belirten Kortay; “Yıllar geçti. Benim ailem yok. Ailem sizsiniz dedi” dedi. Kortay, daha sonra tiyatro ve sinema hayatında kendisinde iz bırakan anılarını dinleyenlerle paylaştı.

ÇAĞDAŞ TÜRK KADINININ SESİ…

Nedret Güvenç ise özellikle Haldun Taner ile ilgili anılarını paylaşarak, kendisini bu ödüle layık görenlere teşekkür etti. Yıllarca Atatürkçü düşünceyi kendine ilke edindiğini belirten Güvenç, sinema ve tiyatroda çağdaş Türk kadının o dönemde sesi olduklarını belirterek anılarını anlattı.

GEÇEN SENE HALDUN DORMEN’E ÖDÜL VERİLMİŞTİ…

Toplantı sunumunu yapan Lions Geçmiş Dönem Genel Yönetmeni Melek Doğan da, “Yaşarken Analım Yaşarken Sayalım” projesinde geçen seneki ödülü tiyatro sanatçısı ve yönetmeni Haldun Dormen’e verdiklerini aktararak, bu seneki ödüllerin üyelerin oy çokluğu kararlaştırıldığını ifade etti. “Göksel Kortay ve Nedret Güvenç’e özellikle teşekkürlerimi sunuyorum. Bu kadar ünlü olup da hala zarafetini ve kibarlığını koruyan sanatçılar az bulunur” diyen Doğan, kendilerini katılımlarından ötürü teşekkür etti.

HASAN CİHAT ÖRTER’DEN MİNİ GİTAR KONSERİ…

Konuşmalar sonrasında Göksel Kortay ve Nedret Güvenç’e ödülleri, 118-Y Anadolu Yakası Genel Çevresi Yönetmeni Ethem Alkan ve Vaniköy Lions Kulübü Başkanı Dilara Çöte tarafından takdim edildi. Ethem Alkan; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla duayen iki sanatçımıza ödüllerini vermek benim için çok büyük bir mutluluk” şeklinde konuştu. Toplantının finalinde dünyaca ünlü müzisyen Hasan Cihat Örter, katılımcılara mini bir gitar konseri verdi.

Büyük Kulüp’te 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen toplantıda, Vaniköy Lions Kulübü tarafından ünlü tiyatro ve sinema sanatçıları Göksel Kortay ve Nedret Güvenç’e ödül verildi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı