Deriden çok yakında Bağdat Caddesi Suadiye’de!

Son zamandarda kentsel dönüşüm, hafriyat kamyonları, gürültü ve ekonomik kriz gibi nedenlerle zor günler geçiren Bağdat Caddesi, ünlü markalar için hala vazgeçilmezliğini koruyor. COS, Beymen gibi firmalardan sonra ünlü ayakkabı mağazası Deriden de caddenin Suadiye tarafında açılış hazırlıklarını sürdürüyor.

Timberland başta olmak üzere birçok markanın da Türkiye Distribütörü olan Deriden mağazasının, Bağdat Caddesi’ne az da olsa can suyu vereceği konuşuluyor. Firmanın sahibi İbrahim Şenkal Özer, geçen sene Deriden’i kardeşi Gürkal Celal Özer’e devretmiş, bu durum iş çevrelerinde oldukça ses getirmişti.

Deriden

SON 12 AYDA SADECE 42 MAĞAZA KİRALANDI…

Dünyanın önde gelen gayrimenkul danışmanlık şirketlerinden Cushman & Wakefield’ın yayınladığı rapora göre, toplam stoğun yenileme faaliyetleri kapsamında yıkılmasıyla geçen yılın altında kalarak 332 mağazada 75 bin metrekare civarına gerilediği Bağdat Caddesi’nde son 12 ayda 42 mağaza kiralanırken, yüksek gelir grubuna hitap eden alışveriş merkezlerinin açılmasıyla 43 marka caddeden çıktı, sadece 9 marka mevcut binalarının yenilenmesi nedeniyle caddede başka bir yere taşınmayı tercih etti.

BAĞDAT CADDESİ BİRİNCİL KONUMUNU KORUYOR…

Bununla birlikte İstiklal, Rumeli ve Bağdat Caddesi’ni kapsayan üç ana caddedeki toplam kiralama işlemlerinin yüzde 40’ının gerçekleşmesi ve sayıca en fazla kiralama işleminin kaydedilmesi, önemli bir toparlanma sinyali verdi. Bir başka deyişle Bağdat Caddesi, özellikle de erişilebilir lüks markaların Anadolu Yakası’ndaki birincil konumu olmaya devam ediyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı