Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri anısına

Caddebostan Kültür Merkezi, 24 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da bombalı suikast sonucu katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’nun 24. ölüm yıldönümü için düzenlenen “Basın Öne Eğilmesin” adlı anma etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Gazeteciler Sendikası işbirliğiyle 24 Ocak Salı günü saat 20:00’de CKM Büyük Salon’da gerçekleştirilecek programa; Cumhuriyet Gazetesi yazarı Şükran Soner, Cumhuriyet Gazetesi Cumhuriyet Vakfı adına İmtiyaz Sahibi gazeteci-yazar Orhan Erinç ve kısa süre önce tahliye olan dilbilimci Necmiye Alpay konuşmacı olarak katılacaklar.

HAPİSTEKİ GAZETECİLER KONUŞACAK…

“Basın Öne Eğilmesin” etkinliğinin en önemli yanı ise, hapisteki gazetecilerin anlatımları olacak. Halen 145 gazetecinin hapiste olmasına ve basın üzerindeki baskılara dikkat çekmek için hapisteki gazetecilerin hazırladıkları sunumlar, gazeteci arkadaşları tarafından aktarılacak. Hapiste olmalarına ve tüm olanaksızlıklara rağmen yazmaya ve düşünmeye devam eden gazetecilerin basın özgürlüğü üzerine söyledikleri sözlere, dışarıdaki arkadaşları ses olacak.

Uğur Mumcu

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı