Suadiye Hatboyu Sokak trafiğe açılıyor

Gebze-Halkalı Banliyö Hattı inşaatının sonlara doğru yaklaşması ile birlikte ara sokaklardaki yollar ve köprüler de tekrar açılıyor. Bunlardan biri de 2015’de sürpriz bir şekilde kapanıp, çıkmaz sokak hüviyetine giren Suadiye’deki Hatboyu Sokak oldu.

Havacı Binbaşı Sokağı’ndan Hatboyu’na devam eden yolun (tenis kortlarını geçince sola devam eden yan yol) inşaat nedeniyle kesilmesi, Bağdat Caddesi’nde ciddi trafik sorunlarına yol açmış, birçok sürücünün şikayetine neden olmuştu. Çıkmaz sokaktaki yol açma çalışmaları, son günlerde vatandaşları oldukça memnun etmişe benziyor.

TRAFİĞİ RAHATLATACAK…

Genelde dolmuşların trafik yoğunluğundan dolayı kestirme olarak kullandığı sokak, üst geçit ayağının sokak ortasına konması ile çıkmaz sokak olmuş, vatandaşların büyük tepkisine yol açmıştı. Bundan böyle sürücüler, Havacı Binbaşı Sokapı’ndan devam edip, Hatboyu Sokak’tan Ayşe Çavuş Köprüsü’ne çıkarak, trafiğe girmeden Minibüs Caddesi’ne ulaşabilecek. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, sokağın tamamen trafiğe açılması ise önümüzdeki haftalarda netleşecek.

Hatboyu sokak

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı