Caddebostan’da “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliğine büyük ilgi

İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından yıl boyunca düzenlenen “İstanbul’u Koşuyorum” yarışlarının üçüncü etabı, Kadıköy Caddebostan sahilinde gerçekleştirildi. Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamı’na alınan 10 kilometrelik koşuya İstanbullular yoğun ilgi gösterirken, 2 bin kişilik kontenjanın tamamen dolduğu görüldü.

Daha önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü özel etabı ile birlikte Bebek Etabı ve Üsküdar Etabı koşulan serinin üçüncü yarışı, 23 Eylül 2018 Pazar günü saat 09:00’da Caddebostan sahilinde başladı. Etkinliğe Kadıköy’den de büyük katılım vardı. Sabah 07.00-11.00 saatleri sırasında Bağdat Caddesi ve sahilyolunun trafiğe kapatıldığı koşuda renkli görüntüler oluştu. 7’den 77’ye koşuya katılan İstanbullular, hem koştul hem de çimlerde eğlendi. Çeşitli sponsor firmalar tarafından koşuculara ücretsiz kumanyaların dağıtıldığı koşu sonunda, katılımcılara özel tasarım madalyaları törenle verildi. Serinin bu yılki son yarışı Bakırköy’de yapılacak.

Caddebostan İstanbul'u koşuyorum

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ…

10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen çipli koşuda, Erkekler Genel Klasman Kategorisi’nde birincilik kürsüsüne 29.15 dakikalık derecesi ile Aykut Taşdemir çıkarken; 29.58’lik derecesi ile Mestan Turhan ikinci, 31.20’lik derecesi ile Ercan Arslan üçüncü olarak yarışı tamamladı. Kadınlar Genel Klasman Kategorisi’nde ise 33.36 dakikalık derecesi ile Özlem Kaya, bitiş çizgisine ilk ulaşan koşucu oldu. 35.36 dakikalık derecesi ile Elif Mert ikincilik kürsüsüne çıkarken, 36.18 dakikalık derecesi ile Damla Çelik yarışı üçüncü olarak tamamladı. Öte yandan, organizasyon ekibinden alınan bilgiye göre koşuların her etabında ilk 3 dereceye sahip olacak kadın ve erkek koşucuların 1.’si 25 puan, 2.’si 15 puan, 3.’sü de 10 puan topluyor. Final etabı sonrasında, her bir etapta Genel Klasman’da dereceye giren sporcuların puanları toplanacak. En yüksek puana sahip ilk 3 kadın ve ilk 3 erkek büyük ödülün sahibi olarak; 1.’ler “iPhone 7 Plus, 64 GB”, 2.’ler “iPhone 7, 64 GB” ve 3.’ler “iPhone 6, 64 GB” kazanacak.

YOL YARIŞLARINA İLGİYİ ARTIRMAK HEDEFLENİYOR…

Spor İstanbul tarafından organize edilen “İstanbul’u Koşuyorum” yarışları, İstanbul’un farklı ilçelerinde düzenli olarak; Türkiye’deki yol yarışlarına ilgiyi artırmak, koşmaya yeni başlayanları kısa mesafeli yarışlara alıştırmak ve koşuculara seri şekilde yarışlar sunabilmek amacıyla hayata geçiriliyor.

4 ETABI TAMAMLAYAN KOŞUCULARA ÖZEL MADALYA…

İBB ve ilçe belediyeleri işbirliğinde 5 km ve 10 km arasında değişen mesafelerde koşulan yarışlar, elektronik zamanlama çipleriyle ölçülüyor. Dereceye girenlerin çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği koşuların her birinde, özel tasarımlı ayrı bir madalya veriliyor. Dört seri yarışı da tamamlayan koşucular, madalyalarını birleştirerek “İstanbul’u Koşuyorum” madalyasını tamamlamış olacak.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı