Sesli Köşe, “Nutuk” projesini tamamladı

“Sesli Köşe” adını verdiği Youtube projesi kapsamında her gün gazete köşelerini okuyarak önemli bir başarı yakalayan Erenköylü oyuncu Erhan Gökay Aksoy, “Her Gün 10 Dakika Nutuk” projesini de tamamladı. Kayıt işlemleri 5,5 ay, yayını 4,5 ay süren, toplam 25 saatlik 136 bölümden oluşan proje, 23 Temmuz 2018’de Erzurum Kongresi’nin 99. yıldönümünde ilk bölümüyle başladı. Yayınlar, 5 Aralık 2018 Çarşamba günü Nutuk’un finali olan Gençliğe Hitabe ile tamamlandı.

Projenin tamamlanması ile ilgili Bağdat Magazin’e açıklamada bulunan Erhan Gökay Aksoy; “Bu projede okuduğum Nutuk, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Tam Bağımsız Türkiye’ ideali yolunda yürüyenlere, O’nu daha yakından tanımak isteyenlere, şimdiye kadar yanlış tanıyanlara ve yüreği Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için atan herkese ulaşması amacıyla okunmuştur. Ancak O’nun ilkeleri, aydınlığı ve devrimleri sayesinde Türkiye Cumhuriyeti hiçbir zaman karanlığa mahkum edilemeyecek ve fikirleri elbet bir gün yeniden iktidara gelecek. Her bölümün açıklamasında da yazdığı gibi, O’nun yaptıklarının yanında esamesi okunmaz tabi ancak kişisel tarihim açısından bir iz bırakmak adına çok rahatım” dedi.

Aksoy, son olarak bir sosyal sorumluluk projesinde yer almış, Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde bulunan Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) için “Benim Adım Kırmızı” romanını seslendirmişti. Projeye https://youtube.com/gokaks adresinden ulaşabilirsiniz.

Sesli Köşe
“Sesli Köşe” adını verdiği Youtube projesi kapsamında her gün gazete köşelerini okuyarak önemli bir başarı yakalayan Erenköylü oyuncu Erhan Gökay Aksoy, “Her Gün 10 Dakika Nutuk” projesini de tamamladı…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı