Ressam Solmaz Tekiner’den yeni sergi

Ressam Solmaz Tekiner, uzun zamandır üzerinde çalıştığı eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Fenerbahçe’de üç nesildir ailesinin yaşadığı Azrada Palas’ın lobisinde açılan sergi, büyük ilgi gördü.

Sergide sanatçının bugüne kadar ürettiği 25 parça tuval üzeri boyama ve bin 500’den fazla da taş boyama çalışmaları yer aldı. Assos, Şarköy, Alanya ve Kuşadası’ndan topladığı çeşitli büyüklüklerdeki taşları özel bir boya ile renklendirip üzerine resimler yapan Tekiner, “Bundan sonra da farklı çalışmalar üretip dostlarımla paylaşacağım” şeklinde konuştu.

Solmaz Tekiner

YEDİ YIL İSVİÇRE’DE YAŞADI…

Taş boyama ve tuval üzeri işleme çalışmaları ile tanınan Solmaz Tekiner, yedi yıl İsviçre’de yaşadı. Burada Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği dönemsel kurslara katılan Tekiner, tanıştığı ustalardan özel dersler alarak sanatını geliştirdi. İş hayatında da son derece başarılı bir isim olan Solmaz Tekiner, Alanya’nın en eski otelleri arasında yer alan Alaattin Hotel, Boyner, Marks & Spencer, Kelebek Mobilya ve Altın Yatak gibi markalarda çalıştı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı