ÖZSÜT Atölye, Bağdat Caddesi’ne veda etti…

ozsut atolye (1)

Bağdat Caddesi’nin ünlü mekanlarından biri daha “Veda” dedi. “ÖZSÜT Atölye” olarak uzun zamandır Caddebostan’da müdavimlerine özel lezzetler sunan mekan, Haziran ayı itibariyle şubesini kapattı.

İZMİR’DE DOĞDU…

ÖZSÜT markası, 1930’lu yıllarda İzmir’de doğdu. O yıllarda oldukça popüler olan “muhallebi” konseptinin öncülerinden Sefer Usta tarafından kurulan marka, bugünlerde Türkiye’nin önemli markalarından biri konumunda.

AZERBAYCAN’DA ŞUBE AÇTI…

Geçtiğimiz yıl yurt dışına yönelen ÖZSÜT, Azerbaycan’ın Bakü şehrinde bir şube açtı. Büyük ilgi gören bu şubeyi, başka şubelerin izleyeceği bilgisi alındı. 76 yıl önce İzmir’de 15 metrekarelik bir dükkanda kapılarını açan ve şu an Azerbaycan ve Türkiye’deki 45 şehirde bulunan 180’in üzerinde bayisi ile müşterilerine hizmet vermeye devam eden ÖZSÜT, bugün 10 bin m²’lik fabrika alanı ve bin 500 m²’lik soğuk hava deposu ile 3 bin kişiye istihdam sağlıyor. Türkiye çapında günlük pasta dağıtımı yapan tek firma olan ÖZSÜT, gelecek dönemde Orta Doğu ve Avrupa ülkelerine yapacağı yatırımlar için ise fizibilite çalışmalarına devam ediyor.

ozsut atolye (2)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı