“Yemek sevgiyle yapıldığı zaman daha lezzetli olur…”

Ünlü mutfak şefi ve yemek yazarı Özlem Mekik’in beklenen kitabı nihayet yayınlandı. Bu yazının başlığını da oluşturan “Yemek sevgiyle yapıldığı zaman daha lezzetli olur” sözünü ise en son söyleyen kendisi oldu.

Aynı zamanda Ziyade Fasıl’ın da sahibi olan Özlem Mekik’in tam 3 yıl boyunca aralıksız olarak üzerinde çalışıp ortaya çıkan kitabı, “Özlem Mekik ile Günümüz Lezzetleri” adını taşıyor. Mezeler başta olmak üzere ana yemekler, hamur işleri ve tatlı çeşitlerinin anlatıldığı kitabın en önemli özelliği ise, arasına “sevgi” katılarak sayfalara aktarılmış olması.

“YEMEĞİN AŞK HALİNE TANIK OLACAKSINIZ…”

“Bana göre tek gerçek var. Yemeklere sevdanızı katmazsanız, istediğiniz kıvamı ne yapsanız tutturamazsınız” diyen Özlem Mekik; “Mutfak aynı zamanda  iyi bir terapi yeri… Mutfağa girerken her şeyi dışarda bırakır, kendimi yemeğe verir ve üretime geçerim. Benim kitabımda yemeğin aşk haline tanık olacaksınız” şeklinde konuştu.

GÖRKEMLİ KUTLAMA…

İnsan ilişkilerinden Ziyade Fasıl’a, personel yönetiminden yemek yazarlığına kadar yaptığı her işi ya en iyi biçimde yapmayı ya da hiç yapmamayı ilke edinmiş biri olarak dikkat çeken Mekik; “Çocuğum” olarak yorumladığı kitabının lansmanını da hayli görkemli biçimde yaptı. Ziyade Fasıl’da gerçekleşen eğlence dolu gecede samimiyet, dostluk ve özveri başta olmak üzere her şey vardı, veya eksik olan hiçbir şey yoktu.

Özlem Mekik: “Kiminize göre bir tarif kitabı olacak bu kitap, kiminize göre bir aşk… Yemek sevdamın tutkulu bir aşka dönüştüğünü ilmek ilmek işlediğim ilk göz ağrım kitabım, benim için de bir aşk… Hayallerimde dolaşan, henüz doğmamış…”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı