Müziğin eğlenceli yüzü; The Talking Band

Dünyanın en havalı 50 semti arasında seçilen Kadıköy, şüphesiz sosyal hayatının canlılığı ile her zaman gündemdeki yerini koruyor. Özellikle gece hayatı, bar ve restoranları ile bir marka haline gelen Kadıköy, aynı zamanda birçok müzik grubunun da çıkış noktası olmuş durumda. Hal böyle iken, biz de Kadıköy’ün enerjik ve sahne performansı ile parmak ısırtan gruplarından The Talking Band ‘in kurucusu Çağatay Sılay ile grubu, dünü, bugünü ve geleceğini konuştuk.

The Talking Band’i 2016’da bir performans grubu olarak kurduğunu belirten Sılay, sevilen cover parçaları yorumladıklarını, buna sahne enerjilerini katarak ortaya eğlenceli bir sahne şov çıkardıklarını ifade etti. Aynı zamanda bir fotoğraf sanatçısı ve klip yönetmeni olan Çağatay Sılay, iki yıllık süreçte çok çalıştıklarını, diğer gruplardan farklı olarak sahne şovları geliştirdiklerini söyledi. “Bir müzik grubunun sürekliliği nedir” diye sorduğumuzda ise “Uyum” yanıtını veren Sılay, sözlerine şöyle devam etti:

HAYVAN HAKLARI SAVUNUCUSU

“Elbette grupların kendi iç dinamikleri var. Bizi ayakta tutan şey, sanırım grup içi uyumumuz. Bu konuda iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Grubumuzun solisti Nilay Tezsay’ın aynı zamanda bir veteriner olması da sosyal sorumluluk anlamında bizi farklı bir yere taşıdı. Hayvan hakları konusunda nerede bir etkinlik olsa, The Talking Band’i orada görebilirsiniz. En son Ataşehir’de hayvanlar yararına bir etkinlikte yer aldık. Onlar için bir şeyler yapmak bizi çok mutlu ediyor.

Talking Band

KORECE PARÇA ÇALIP SÖYLEYEN TEK GRUBUZ

Grup olarak geniş bir repertuvarımız var. Güncel yerli ve yabancı parçaları yorumluyoruz. Tina Turner da var repertuvarımızda, Gangnam Style da; Yüksek Sadakat da var, Gökçe de… Sanırım Korece parçayı piyasada tek çalıp söyleyen biziz. Bu da bizi eğlenceli yapıyor galiba. Gitaristimiz Uğur’un soloları ve davulcumuz Cüneyt’in enerjisi, sahnede bizi ateşliyor adeta. Yazın Ayvalık ve Cunda konserleri bizi farklı bir noktaya taşıdı. 2019 yazında başka illerde de konserler vereceğiz.”

Vokalde Nilay Tezsay, bas gitarda Çağatay Sılay, davulda Cüneyt Cenkçi ve elektro gitarda Uğur Çıkıntaş’tan kurulu kadrosu ile The Talking Band, Kadıköy’ün eğlence hayatının altını üstüne getirecek gibi gözüküyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı