Bağdat Caddesi’nde bir gecede 17 bin TL trafik cezası!

Bağdat Caddesi’nde hız, makas ve drift yapan, abartılı ezgozlu araç kullanan sürücülerle ilgili artan şikayetler üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ekipler Amirliği’ne bağlı ekipler son dönemlerde kontrollerini sıklaştırdı. Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen denetimlerde kuraldışı araç kullanan birçok sürücüye ceza kesildi. Trafik ekiplerinin denetim yaptığı sırada sahilyolunda ilerleyen iki otomobilin trafikte makas attığı tespit edildi. Ekipler tarafından yakalanan biri kadın iki sürücüye toplam 2 bin 4 lira trafik cezası kesildi. Bağdat Caddesi’ndeki denetimlerde 10 sürücüye toplam 17 bin 532 lira trafik cezası kesildi, 4 araç trafikten men edildi.

Bağdat Caddesi

DRİFT YAPAN SÜRÜCÜ, SİVİL TRAFİK EKİPLERİNİN KAMERASINA YAKALANDI…

Bağdat Caddesi’nde kameraya yansıyan görüntülere göre, bir akaryakıt istasyonundan çıkan otomobiller bir anda caddede drift yapmaya başladı. Drift yaparken Caddebostan istikametine ilerleyen araçlara zor anlar yaşatan sürücü, yaklaşık 500 metre ileride Sivil Trafik ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan sürücü Bartu K., (20) cezai işlem yapılması için otomobiliyle en yakın polis otoparkına götürüldü. Bartu K.’ya caddede drift yapması nedeniyle “Herhangi bir zorunluluk olmaksızın, karayollarında dönüş kuralları dışında bilerek ve isteyerek aracın el freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi veya kendi etrafında döndürülmesi” gerekçesiyle 5 bin 10 lira trafik cezası kesildi. Ayrıca, Bartu K.’nın ehliyetine el konulurken, “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma” suçundan iki yıla kadar hapis cezası istemiyle İskele Polis Merkezi Amirliği’nde olayla ilgili ifadesinin alındığı ve ehliyetini geri alması için ‘Akıl Sağlığı’ raporu alması gerektiği öğrenildi. Bartu K,’nın otomobili iki ay trafikten men edildi.

GÜRÜLTÜLÜ EGZOZLARA CEZA KESİLİRKEN, BİR SÜRÜCÜ EHLİYETSİZ ÇIKTI…

Sivil Trafik ekipleri, yine Bağdat Caddesi’nde ilerleyen bir otomobilin abartılı egzozu bulunması nedeniyle ikaz ederek aracı durdurdu. Sürücüye cezai işlem uygulandı ve “sürücü belgesi geçici olarak ya da tedbiren geri alındığı halde araç kullanması” nedeniyle toplam 4 bin 22 lira ceza kesildi. Ehliyetsiz kullandığı otomobili ise trafikten men edildi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı