Moda Deniz Kulübü’nde “Kıyıya Vuran Şarkılar”…

Sahnede uzun yıllar müzisyen kimliğiyle yer alan ve geçtiğimiz yıl çıkardığı “Her Gece” isimli albümü ile beğeni toplayan Tansel Karaduman, yeni projeleri için ara verdiği sahne performanslarına geçtiğimiz akşam Moda Deniz Kulübü’nde start verdi.

Konsere oldukça güçlü bir orkestra ile çıkan Karaduman, çoğunluğunu 70’ler ve 80’lerden oluşturduğu repertuarına Yaşar’dan MFÖ’ye, Levent Yüksel’den Kenan Doğulu’ya uzanan 90’ların klasikleşmiş pek çok şarkılarını da ekleyerek alkış topladı. Sanatçının; “Bende her notanın, her sözün farklı bir anısı ve duygusu var. Hayatımda yaşamadan yazılan neredeyse tek bir söz bile yok. Konser repertuarımı da hem kendi şarkılarımdan hem de yaşanmışlıklarıma eşlik eden sevdiğim dostlarımın şarkılarıyla hazırlıyorum” dediği konseri tıpkı “Kıyıya Vuran Şarkılar” tadındaydı.

DANSLARLA ŞARKILARA EŞLİK ETTİLER…

“Sahnede alışılmışın dışına çıkabilmek ve ezberleri bozabilmek istiyorum” diyen ünlü sanatçı, kendisini dinlemeye gelenleri seslendirdiği şarkılarla kendi yaşanmışlıklarına götürdü. Bugüne kadar sahneden canlı çalınıp, canlı söylenmeye cesaret edilemeyen birçok iddalı şarkıyı repertuarına koyan Tansel Karaduman’ı dinlemeye dostları da gelerek yalnız bırakmadı. Aralarında tiyatro ve dizi oyuncusu Volkan Severcan’ın da bulunduğu grup, gece boyunca şarkılara danslarla eşlik etti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı