Meltem Taşkıran ile yıllar sonra yeniden

Türkiye’nin önemli rock müzik gruplarından Egoist’in solisti tanınmış müzisyen Meltem Taşkıran, kendi adıyla çıkardığı ilk single çalışması “Kimim Var?” ile Türk Rock müziğine farklı bir anlayış getirmeye hazırlanıyor.

Türkiye’yi uluslararası müzik festivallerinde en çok temsil eden sanatçılardan biri olan Meltem Taşkıran’ın Doğan Müzik Yapım etiketiyle dijital platformlarda yerini alan, bestesi ve sözü Taşkıran’a ait şarkısının düzenlemesini; Barış Manço, Harun Kolçak, Egoist gibi önemli sanatçıların aranjörlüğünü üstlenmiş başarılı müzisyen Eser Taşkıran yaptı. Single çalışmasında ayrıca şu isimler bulunuyor: Istanbul Strings Yaylı Grubu, Mustafa Kos (Elektrik Gitar), Engin Gökkaya (Akustik Gitar), Mert Türkmen (Davul), Bora Özçoban (Bas Gitar) ve Eser Taşkıran (Grand Piyano ve Hammond).

ŞİLE SAHİLİNDE KLİP ÇEKİLDİ…

Yeni şarkısı için Bağdat Magazin’e konuşan Meltem Taşkıran, single için yaklaşık bir yıl boyunca hayli yoğun şekilde çalıştıklarını belirtti. “Kimim Var?” parçasına çok özendiklerini söyleyen Taşkıran; “Şarkı bilgisayarda kaydedilen bildiğimiz piyasa parçalarından biraz farklı. Senfonik bir parça yaptık ve canlı olarak kayıt ettik. Ortaya bizce kaliteli bir yapım çıktı. Daha sonra şarkıya çok güzel bir klip çektik. Senaryosunu Metin Arslan’ın yazdığı şarkının videosunu İdil Dizdar ve Sait Dağdeviren ile Şile Ağva sahilinde çektik. Su altı görüntülerinin de yer aldığı, imkansız aşkı müthiş bir görsel şölen ile anlatan videoda, başarılı oyuncumuz Metin Arslan bana eşlik etti. Kostümümü Türkiye’nin en başarılı modacılarından Niyazi Erdoğan hazırladı, kapak fotoğraflarını Bora Gökhan çekti. Film afişini andıran başarılı kapak tasarımını ise Özgür Yücel hazırladı. Zaten bu ekiple sürekli alışıyoruz. Başarılı bir çalışma oldu diyebilirim” dedi.

YENİ KONSERLER YOLDA…

Zorlu bir klip çekim süreci yaşadıklarını ifade eden Meltem Taşkıran, Ağva’da çekim sırasında Metin Arslan’ın boğulma tehlikesi atlattığını, arı sokması yaşandığını, ekipte bir kişinin de ayağının kırıldığını aktardı. “Kimim Var?” parçası ile önümüzdeki dönemde yeni konserler müjdesi veren Taşkıran, “Kadıköylülere güzel sürprizlerimiz var” mesajı verdi.

Meltem Taşkıran

GENÇ SANATÇILAR YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

Uluslararası festival ve yarışmalarda 40’dan fazla ödülün sahibi olan Meltem Taşkıran, uzun yıllar Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Modern Müzik Akademisi ve Actor Studio gibi akademilerde eğitmenlik ve bölüm başkanligi yaptıktan sonra, 2010 yılında kurduğu Atölyem Meltem Taşkıran isimli sanat merkezinde genç sanatçılar yetiştirmeye devam ediyor. Ankara ve Bursa Devlet Tiyatrolarında müzikalleri sahnelenen Meltem Taşkıran, Liselerarası Müzik Yarışması’nda da juri üyesi olarak görev alıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı