Kuklaların şovu başladı…

1443790356_AKASYA_KUKLA_FESTIVALI_70x100 - Kopya

Dünyanın ünlü kukla ustaları, Ekim ayı boyunca her hafta sonu farklı gösterilerle Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ünlü kukla ustalarının katılımıyla düzenlenen “Kukla Tiyatrosu Festivali”, Akasya Acıbadem’de başladı. Festivalin ilk konuğu ise Polonya’nın ünlü ekibi Theatr Nemno idi. Yönetmen ve kukla tasarımcısı Henryk Hryniewicki tarafından bu hafta sonu gerçekleştirilen gösteri, sadece çocuklar değil her yaş grubundan büyükler tarafından izlendi. Hryniewicki, gösteri boyunca “fesat bir palyaço, muzip bir akrobat, utangaç balerin, uçmayı hayal eden hassas kız, gizemli Poor ve üzgün Pierrot” gibi kahramanlarını kendisiyle işbirliği yapmaya ikna etmeye çalışıyor.

GÖSTERİLER ÜCRETSİZ…

Kukla Tiyatrosu Festivali kapsamında 10-11 Ekim’de İspanya’dan Marionetarium Herta Frankel, 17-18 Ekim’de Bulgaristan’dan State Puppet Theatre Varna ve 24-25 Ekim’de Türkiye’den Kuklita ekipleri Akasya Acıbadem misafirleri ile buluşacak. Ekim ayı boyunca her hafta sonu devam edecek bu keyifli gösteriler, ücretsiz olarak izlenebilecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı