Caddebostan Kültür Merkezi 10 yaşında…

Anadolu Yakası’nın en büyük ve en köklü kültür merkezlerinden Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi (CKM), 10. yaşını kutluyor.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, 10. yıl kutlama programı kapsamında 03 Ekim Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahne almış sanatçı ve yazarlar Enver Aysever, Mert Fırat, Mine Kırıkkanat, Müjdat Gezen, Kürşat Başar, Zeliha Berksoy ile Kadıköy Belediyesi Kültür Merkezlerinin 2015-2016 sezonu programını anlatacak.

ENBE ORKESTRASI’NDAN 10. YILA ÖZEL KONSER…

Aykurt Nuhoğlu’nun, Cumartesi günü saat 18.00′de Kadıköy Belediyesi’nin kültür-sanat politikalarının yanı sıra Kadıköy ile ilgili merak edilen soruları da yanıtlayacağı toplantıda sonrasında CKM’de bir kokteyl düzenlenecek; saat 21.00′de ise ENBE Orkestrası özel bir konser verecek.

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ HAKKINDA…

Kadıköy Belediyesi’nin Anadolu Yakası’ndaki kültür ve sanat faaliyetlerinin eksikliğini ortadan kaldırmak amacıyla 05 Aralık 2005 tarihinde yapımını başlattığı Caddebostan Kültür Merkezi; 11 Aralık  Fazıl Say, 14 Aralık Sertap Erener ve 21 Aralık Erol Evgin konserleriyle sanatseverlere kapılarını açtı.

SEZONDA ORTALAMA 1 MİLYON ZİYARETÇİ…

19 bin metrekarelik alana inşa edilen Caddebostan Kültür Merkezi;  8 sinema salonu, kitap evi, restoran, spor salonu, butik sanat kütüphanesi, sanat galerisi, 2 adet fuaye sergi alanı, 2 adet 125 kişilik ve 1 adet 656 kişilik çok amaçlı salonuyla Anadolu Yakası’nın önemli bir ihtiyacını karşılamaktadır. CKM, her yılın Ekim-Haziran aylarına yayılan etkinlik sezonunda yetişkin ve çocuk tiyatroları, resitaller, konserler, bale ve modern dans gösterileri, söyleşi ve seminerler, kişisel ve karma sergilerle sezonda ortalama 1 milyon ziyaretçi ile Türkiye’nin en önemli kültür merkezleri arasında yer almaktadır.

YENİ SEZONDA BİRÇOK YENİLİK SANATSEVERLERİ BEKLİYOR…

Caddebostan Kültür Merkezi; bugüne kadar İdil Biret’ten Fazıl Say’a, Yıldız Kenter’den Müjdat Gezen’e, Yaşar Kemal’den Orhan Pamuk’a, Tuncel Kurtiz’den Türkan Şoray’a, Bedri Baykam’dan Ara Güler’e sanat ve edebiyat dünyasının usta isimlerini ağırlamıştır. Borusan Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Akbank Oda Orkestrası, Camerata Saygun Oda Orkestrası gibi topluluklara sahnesini açan CKM, 2015-2016 sezonunda özel tiyatroların yanı sıra Devlet Tiyatroları’na da kapılarını açıyor. Uluslararası İstanbul Bağımsız Film Festivali, Akbank Caz Festivali, Uluslararası Klasik Gitar Festivali, Dans Camera İstanbul gibi izleyicileri tarafından takip edilen festivallerle sanatseverleri buluşturan CKM, 2015-2016 sezonunda birçok yenilikle sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı