Kalamış Körfez Lions Kulübü’nden örnek proje…

kalamis korfez lions (3)

Dünya toplumuna karşılıksız hizmet amacı güderek etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Uluslararası Lions Kulüpleri, Engelliler Haftası nedeniyle birçok örnek projeye imza attı.

Sosyal projeleriyle öne çıkan Kalamış Körfez Lions Kulübü de, Engelliler Haftası nedeniyle Lions Eğitilebilir Engelliler Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’nun Kuaför Atölyesi için kendilerinden istediği malzemeler ile birlikte iki gönüllü kuaförü de yanlarına alarak okula ulaştı. Okulun verdiği ihtiyaç listesini buldukları sponsorlar aracılığıyla temin eden Kalamış Körfez Lions Kulübü üyeleri, atölyenin eksiklerini tamamladı.

MESLEK ERBAPLARINDAN PÜF NOKTALAR…

Meslek erbabı gönüllü kuaförler, eğitim gören engelli öğrencilere işin püf noktalarını gösterdi. Öğrenciler, bir kuaför salonunda ne yapılıyorsa onu yaptılar; saç boyadılar, oje sürdüler, hatta cilt bakımı yaptılar. Lion dostlarının öğrencilere güveni, öğrencilerin de kendilerine olan özgüvenlerinin yükselmesine  sebep oldu. Okul yönetimi, örnek etkinlikte emeğe geçen herkese teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı