Kursiyerler, bir yıllık emeklerini CKM’de sergileyecek…

kadikoy-hobi-kurs-2

Kadıköy Belediyesi’nin hobi, kişisel gelişim ve meslek edindirme alanlarında düzenlediği kurslardan 2014 yılında 1.386 kişi yararlandı. Kurslara katılanların ürünleri, 22-24 Mayıs tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergilenecek.

İğne oyasından Fransızca kursuna, 60 yaş üstü bilgisayar eğitiminden senaryo yazarlığına; Kadıköy Belediyesi tarafından hobi, kişisel gelişim ve meslek edindirme alanlarında düzenlenen kurslarda sertifikalar veriliyor. 2010 yılından beri düzenlenen kursların tamamı ücretsiz…

KURSİYERLERİN ÇOCUKLARI DA UNUTULMUYOR…

Fikirtepe’de başlayan kurslar, 2014 Ekim ayı itibariyle Kuşdili ve Hasanpaşa olmak üzere iki ayrı lokasyonda çalışmalarına devam ediyor. Bu merkezlerin yanı sıra hobi ağırlıklı kursların yapıldığı Şaşkınbakkal Eğitim Merkezi ve Koşuyolu’ndaki Engelli Merkezi’nin Eğitim Merkezi de Kadıköylülere hizmet veriyor. Eğitim Merkezleri’nde kurs alan anne babaların çocukları da unutulmuyor. Hasanpaşa Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerin kursta bulundukları saatler içerisinde çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri ücretsiz Çocuk Eğitim Sınıfı da bulunuyor.

BİN 386 KİŞİ YARARLANDI..

Kadıköy Belediyesi Eğitim Merkezleri’nde bu eğitim-öğretim yılı içinde toplamda bin 386 kişi kurslara katıldı. Kuşdili Eğitim Merkezi’nde 60 yaş üstü bilgisayar, ahşap süsleme, aşçılık, cilt bakımı ve makyaj, dans, drama, el nakışı, fotoğrafçılık, Fransızca, iğne oyası, masaj teknikleri, mefruşat, pastacılık, pilates, resim, senaryo yazarlığı, vitray kurslarına 635 kişi; Hasanpaşa Eğitim Merkezi’nde biçki-dikiş, diksiyon, grafik animasyon, grafik tasarım, İngilizce, işaret dili, makine nakışı, model gemi yapımı, ofis kullanımı, okuma-yazma, temel bilgisayar kurslarına  420 kişi; Şaşkınbakkal Eğitim Merkezi’nde İngilizce, resim, takı tasarımı kurslarına 116 kişi; Engelli Merkezi Danışma ve Dayanışma Merkezi’ndeki dans, go, el sanatları, işaret dili, müzik, müzikal, pilates, resim, yoga kurslarına ise 215 kişi katılarak eğitimini tamamladı.

ŞİMDİ SERGİLEME ZAMANI…

Eğitim Merkezleri’nde yıl boyunca hizmet alanlar, ortaya çıkardıkları ürünleri 22-24 Mayıs tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi’nde sergileyecek. 22 Mayıs Cuma günü saat 14.00’te ise CKM Büyük Salon’da yılsonu etkinliği olacak. Sergiler, 3. ve 4. Kat Fuaye Alanı’nda görülebilecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı