Kadıköy’ün 85 yıl öncesine götürüyoruz

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Derginin okurları, yaşamaktan büyük keyif aldığımız Kadıköy’ün 85 yıl önceki dillere destan güzelliklerine doğru bir yolculuğa çıkıyor. Tabi Sertaç Kayserilioğlu’nun “Kadıköyümde 1936 Baharı” ve Gökhan Akçura’nın Safiye Erol’dan esintileri ile…

İşte koleksiyon sayısı niteliğindeki Kadıköy Life’dan diğer haber başlıkları:

 • Kadıköy Kent Konseyi Başkanı Mimar Saltuk Yüceer, “Çok geç olmadan Minibüs Yolu’na metro kazandırabilir miyiz?” sorusunu gündeme getirirken; Söğütlüçeşme ve Ayrılıkçeşme’nin Anadolu Yakası için önemli bir merkez haline geleceği haberi de Kadıköy Life Dergisi sayfalarında.
 • Kadıköy Belediyesi, Türkiye’nin ilk Alzheimer Merkezi’ni Kadıköy’e kazandırıyor.
 • Kentsel dönüşüm ve kentsel yenilemenin baş döndürücü bir hızla yaşanmakta olduğu Kadıköy için gayrimenkul uzmanları, “Her daim trend olmayı sürdürecek” fikrinde birleşiyor.
 • Caferağa Spor Salonu’nun Kültür ve Spor Kompleksi’ne dönüşmesi, Kadıköy’ün yeni gündemi. Kadıköy Belediyesi tarafından açılan yarışmaya 89 proje katıldı.
 • İstanbul’un en donanımlı hastanesinde kaba inşaat tamamlandı. Bağdat Caddesi’nin Kızıltoprak yönünde, Dervişoğlu İnşaat tarafından yaptırılan akıllı bina tamamlandığında Medicana Kadıköy Hastanesi olarak hizmet verecek.
 • Sonunda gayrimenkul de “sepete” girdi. Ulaş Tekin tarafından sektöre kazandırılan www.gayrimenkulsepeti.com yayın hayatına başladı.kadikoy-life-yayinlandi (3)
 • “Rant Estetiğin Önüne Geçiyor”… Cadde Mimarlık Atölyesi’nden Halit Yüce ve Reşit Kaya’nın açık sözlülükle  dile getirdiği bu sözleri ilgililere iletmeyi görev kabul ediyoruz.
 • Kadıköy’ün Avrupa Yakası’na açılan kapısı olarak bilinen Yeldeğirmeni semti ve Rasimpaşa Mahallesi’ni Adem Giden’in gözlemleriyle okuyacaksınız.
 • TUROB Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan ve Deniz Oteli’nin sahibi Falih Özgür, “Kadıköy’ün turizmden hatırı sayılır pay alması için bir kıvılcım gerekiyor” dedi.
 • Bağdat Caddesi’nde “Kat Bankacılığı” yaygınlaşmaya başlıyor. Aktif Bank ve Burgan Bank, ilk şubelerini açarak faaliyete geçti ve büyük ilgi görüyor.
 • Adı Kadıköy ile bütünleşmiş isimler arasında yer alan ünlü mimar Arif Atılgan, Kadıköy Life için Koşuyolu Mahallesi’ni yazdı. Atılgan; “Bölge Etilerleşme yolundadır. Yetkililer buna gelişme diyor, ben demiyorum” şeklinde konuştu.
 • Röportaj verme konusunda hayli mesafeli kişiliği ile bilinen yılların sanatçısı Özdemir Erdoğan, Kadıköy Life’a konuştu. “Yalnızım” diyen usta sanatçı; “Ama özgür ve mutluyum. Bundan daha güzel ne olabilir?” dedi.
 • Bir başka ünlü mimar Asaf Erem, yine “Karayolları Arazisi” dedi. Küçükyalı’daki 130 dönümlük Karayolları Arazisi’nin bitmek tükenmek bilmeyen “AVM & Recidence” tutkusuna yenik düşeceğini, tek kalan yeşil görünümün beton yığınlarına dönüşeceği endişesi yaşayan Erem, Change.org imza kampanyası başlattı.
 • Medicana Çamlıca Hastanesi, “Aşırı Terlemeye Terletmeyen Çözüm” başlıklı bir yazı gönderirken; Bayındır İçerenköy Hastanesi “Unutkanlığa ‘Bilişsel Aktivite’li Çözüm” dedi. Dr. Ortodontist’den Ortodontist Mustafa Usta, “Erişkin Ortodontide Merak Edilenleri” yazdı. Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi’nden Doç. Dr. Egemen Altan, “Eller gözlerden hızlıdır” diyerek “El Cerrahisi ve Önemin” yazdı. Med Amerikan Hastanesi Ayak Sağlığı Merkezi ise, “Kişiye Özel Multidisipliner Uygulamalar” konusunu anlattı.
 • İş dünyasına pırlanta köprüler kurmaya hazırlanan Hande Eyilik, “Bağlar” sayesinde yükseklerde kalabildiğinin ayrıntılarını arkadaşımız Özgür Uysal’a anlattı. Organizasyon ve PR dünyasının bir başka altın ismi Banu Noyan ise, “Bağdat Caddesi benim kaçış noktam” dedi.
 • Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar mekanlar ve cemiyet haberleri… Hepsi, Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2016 sayısı sayfalarında…

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak www.b-publisher.com, www.magzter.com ile dmags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life Dergisi, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri, Kadıköy Mephisto, Gergedan Kitabevi, Suadiye Gimtaş, Moda Eyfel Pastanesi ve Barker Kırtasiye Şubeleri…

Derginin dijital versiyonunu okumak için aşağıdaki linki tıklamanız yeterli: http://www.b-publisher.com/v/6703/kadikoy-life/69-mayis-haziran-2016

kadikoy-life-yayinlandi (1)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı