Antakya Medeniyetler Korosu, CKM’de “BARIŞ” için sahne alıyor

Antakya Medeniyetler Korosu, 26 Mayıs Perşembe akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde “BARIŞ” için sahne alıyor.

SKAL International Marmara Kulübü’nün organizasyonu ile gerçekleşecek konser, Türk turizminin yaşadığı sorunlar ve dünyayı saran barış karşıtı eylemlere karşı durmak adına son derece önemli bir anlam taşıyor. Saat 20.00’de CKM’de sergilenecek olan bu olağanüstü gösteriyi kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Murat Yumak (1)

DÜNYAYA ŞARKILARLA BARIŞI HAYKIRACAĞIZ…

SKAL International Marmara Kulübü Başkanı Murat Yumak; konser ile ilgili yaptığı açıklamada “Türk turizminin içinde bulunduğu kriz ortamının ana sebebinin terör ve komşu ülkelerle olan ilişkilerden kaynaklandığı biliniyor. SKAL Marmara olarak, Antakya Medeniyetler Korosu ile her dilde ‘Barış Şarkıları’ söyleyerek, dünyaya Atatürk’ün ‘Yurtta Barış Cihanda Barış’ sözlerini hatırlatıyoruz. Konserde hep birlikte dünyaya şarkılarla barışı haykıracağız” şeklinde konuştu.

Antakya Medeniyetler Korosu

BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜNÜ SERGİLİYORLAR…

Murat Yumak, Antakya Medeniyetler Korosu’nun Antakya’da yaşayan profesyonel olmayan kişilerden kurulu olduğunu belirterek, şunları ifade etti: “Dünyaya barış mesajları vermek üzere kurulan bir korodur. Koroda Müslümanlar, Ortodokslar, Katolikler ve Ermeniler yer alıyor. Farklı kültürlerin insanları, asırlardır birlikte yaşamanın kültürünü şarkılarla birlikte dünyaya haykırıyor. Türkiye’nin birlikte yaşama kültürünü sergileyen ve birçok medeniyetin bir arada yaşadığı dünyadaki ender bölgelerden biri Antakya’dır.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı