Kadıköy’ü sel götürdü…

Kadıköy’de 12 Eylül 2015 tarihi, şiddetli yağmurun en çok etkilediği günlerden biri olarak kayıtlara geçti.

Kurbağalıdere ve uzantısı olan Hasanpaşa civarında, inşaat çalışmaları nedeniyle açılan kanalların yağmura hazırlıksız yakalanması neticesinde büyük sıkıntılar yaşandı. Pek çok araç trafikte mahsur kaldı; hafriyat nedeniyle dere kenarına yığılan toprak ve malzeme, tekrar dereye akarak denize ulaştı.

NİKAH DAİRESİ KONUKLARI SIKINTI YAŞADI…

Şiddetli yağmur, Kadıköy Belediyesi  Nikah Dairesi ve hemen yanında bulunan Kokteyl Salonları’ndaki nikah törenlerini de olumsuz etkiledi. Trafiğin yarattığı kaos ile nikaha yetişmeye çalışanların bir yandan zaman, diğer yandan yağmur ve yağmurun yarattığı büyük su birikintileri ile mücadelesi saatler sürdü.

BİRÇOK BÖLGE OLUMSUZ ETKİLENDİ…

Yağmurdan ciddi oranda etkilenen caddelerden biri de Cemil Topuzlu Caddesi oldu. Cadde üzerinde özellikle Göztepe Parkı çevresinde yağmur suyu  kanallarının tıkanması ile Büyük Kulüp sonrasında dev su  birikintileri oluştu; trafiğin diğer ucu Kızıltoprak’a kadar uzadı. Göztepe’nin E-5 Karayolu tarafı, Yumurtacı Abdi Bey Caddesi, Çömlekçi Çukuru Caddesi ve Merdivenköy gibi bölgeler de büyük sıkıntı yaşadı.

(Fotoğraflar için gurme yazarımız Ayhan Cingi’ye teşekkür ederiz…)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı