Caddebostan’da caz fırtınası esecek!

timthumb

25 yıldır Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu sene 21 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Akbank Caz Festivali, 25. yılında yine birbirinden önemli isimleri ağırlayacak. Kreatif direktörlüğü Pozitif Live tarafından gerçekleştirilen festival kapsamında yer alan isimler arasında; tüm zamanların en başarılı ve ilham verici saksafon virtüözlerinden Pozitif Live, kendine özgü bir tarzı olan ve dünyanın sayılı davulcuları arasında gösterilen Manu Katché, 20 yıl sonra tekrar aynı sahneyi paylaşacak olan cazın iki büyük ismi John Scofiled & Joe Lovano yer alıyor.

akbank caz festivali 3

UNUTULMAZ PERFORMANSLAR CAZSEVERLERİ BEKLİYOR…

Özellikle gençlerin büyük bir merakla bekledikleri, cazseverlerin elektronik müziğe bakışlarını değiştirmelerine neden olan ünlü bas gitarist Tom Jenkinson de sıradışı projesi “Squarepusher” ile festivalin unutulmaz performanslarından birine imza atacak.

FESTİVALİN 25 YILLIK TARİHİNE SANATSAL BAKIŞ…

Her sene gerçekleştirilen “Kampüste Caz” etkinliği, bu sene de 03-14 Kasım tarihleri arasında sekiz farklı şehirdeki üniversitelerde yapılacak. “Liselerde Caz Atölyeleri” ile gençler, caz müziğini ve enstrümanlarını daha da yakından tanıma fırsatı bulacak. Festivalin 25. yılına özel olarak bu sene sanat ve müziği birleştiren yepyeni bir projeye imza atan Akbank Sanat, ülkemizin en önemli illüstrasyon sanatçıları arasında yer alan 9 özel ismin hazırladığı illüstrasyonlar ile festivalin 25 yıllık tarihine sanatsal pencereden retrospektif bir bakış sunacak.

25. YILA ÖZEL ALBÜM…

Festival boyunca aralarında Cemal Reşit Rey Konser Salonu, Akbank Sanat, Babylon Bomonti, Volkswagen Arena, The Seed, Caddebostan Kültür Merkezi, Moda Sahnesi, Summart, Nardis ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin de bulunduğu 16 ayrı mekanda 55 konser, 4 panel ve 13 atölye gerçekleştirilecek. 25. yıla özel olarak Akbank Caz Festivali albümü, CD ve plak olarak da hazırlanıyor.

Lizz_Wright0239textured_Photo_by_Jesse_Kitt

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı