Cem Adrian Bostancı’yı coşturdu!

Türkiye müzik endüstrisinin bilindik kuralları dışında, kendi çizdiği çizgilerde yürüyen sanatçı Cem Adrian; ilk albümünden bu yana geçen 10 albümlük serüveninin 10. yılını, unutulmayacak bir 10. Yıl Konseri’yle kutladı.

Ayşe Gencer, Melis Danişmend, Hüsnü Arkan, Murat Yılmazyıldırım, Doğan Duru (Redd), Derya Köroğlu, Pamela, Halil Sezai ve Aylin Aslım’ın eşlik ettiği Adrian; 13 Eylül Pazar akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen konserde rock ekibi, piyano ve yaylılardan oluşan geniş bir orkestrayla 3 saat boyunca sahnede kaldı. Biletleri konserden bir ay önce tükenen 10. Yıl Konseri’nde Adrian şarkılarını; salonu hıncahınç dolduran hayranlarından oluşan dev bir koroyla birlikte seslendirdi.

Cem Adrian-Aylin Aslim

Şarkılarıyla her geçen gün daha fazla insana ulaşan ve hayran kitlesi giderek büyüyen Cem Adrian; 10 albüme imza attığı profesyonel müzik hayatının 10. yılını, daha önce de aynı sahneyi paylaştığı müzisyen dostlarıyla kutladı. Kendi deyimiyle “10 yıldır süren bu masalın” bu “çok başka” konserinde Adrian’a; Ayten Alpman’ın kızı Ayşe Gencer’in yanı sıra, Melis Danişmend, Hüsnü Arkan, Murat Yılmazyıldırım, Doğan Duru (Redd), Derya Köroğlu, Pamela, Halil Sezai ve Aylin Aslım eşlik etti. Adrian rock ekibi, piyano ve yaylılardan oluşan geniş bir orkestrayla sahneye çıktığı 10. Yıl Konseri’nde özenle seçilmiş şarkıları; konuk müzisyenlerin yanı sıra hayranlarından oluşan dev koroyla bir ağızdan seslendirdi. Biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre sonra, yaklaşık 1 ay önce tükenen konserde; Adrian bu yolculukta yanında olan herkese teşekkür ederken, konuk müzisyenler ve dinleyiciler oldukça duygulu anlar yaşadılar.Cem Adrian-Derya Koroglu

Müzikte sınırları, tarzları, kuralları dışlayan, kendini sadece “özgür bir müzisyen” olarak tanımlayan Cem Adrian; 10 yıldır, sadece çok renkli sesi değil, çok renkli müziği ile yorumcu, besteci ve söz yazarı olarak müziğin çok farklı dallarında çok farklı eserlere imza atıyor. Her yıl verdiği ortalama 160 konserle bölge ayırt etmeksizin Türkiye’nin her şehrinde ve Avrupa’nın farklı noktalarında hayranlarıyla buluşan başarılı müzisyen aynı zamanda, en fazla konser veren canlı performans sanatçıları arasında ön sıralarda yer alıyor.

Cem Adrian-Halil Sezai

“Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım” (2005), “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” (2006), “Essentials / Seçkiler” (2008), “Emir” (2008), “Kayıp Çocuk Masalları” (2010), “Siyah Bir Veda Öpücüğü” (2012), “Şeker Prens ve Tuz Kral” (2013), “Cam Havli” (Umay Umay ile birlikte) (2014) ve “Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum” (2014) albümlerini piyasaya çıkaran Adrian’ın, kayıtları 2014’te tamamlanan ama henüz dinleyicilerle buluşmayan “Seçkiler” albümü de bulunuyor. Sanatçı, şimdilerde ise 3 yeni albümün ve bir kitabın hazırlıklarını sürdürüyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı