Irmak Okulları, ÜlkeMaket Yarışması ile Türkiye’ye damgasını vurdu!

Dünyaya yetiştirdiği başarılı öğrencileri ile sıkça adını duyuran Irmak Okulları’nın ÜlkeMaket Projesi, Türkiye genelinde yankı buldu. Irmak Okulları yöneticilerinin arı gibi çalıştığı faaliyet sonucu 302 maket, kargo ile jüri üyelerine ulaştı. Birbirinden ilginç tasarımlar arasında öyle bir ayrıntı vardı ki, katılımcılara duygu seli yaşattı.

Irmak Okulları Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, yüzlerce okulun temsilcileri katılım gösterdi. Okul, örnek projesi ile aynı zamanda Türkiye genelinden veliler ve öğretmenlerle birlikte birçok grubu Kadıköy ile buluşturdu, ilçenin tanıtımını üstlendi. Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Arıoğlu, Kurum Koordinatörü Nazan Fettahoğlu ve Okul Müdürü Metin Yoleri gibi yönetim kadrosundan birçok ismin de katıldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Dans Öğretmeni Yusuf Cihan Süslü tarafından eğitilen Irmak Okulları öğrencilerinin salsa şovu büyüledi. Ecenaz Bilgili’nin bireysel piyano dinletisi ilgiyle takip edildi. Okulun korosu da performansı ile tam not aldı.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA FESTİVALE DÖNÜŞEBİLİR…

Irmak Okulları’nın kendi imkanları ile meydana getirdiği ulusal yarışma ilk yılında çok büyük ilgi görmesi ile birlikte başarıyla sonuçlandırılınca, projenin gelenekselleşmesine karar verildi. Okul koridorları ve sınıflara sığmayan dolu dolu 302 maket ve misafir okul yöneticilerinin heyecanı dikkate alındığında, örnek projenin gelenekselleşerek önümüzdeki yıllarda bahçeye taşan bir festivale dönüşeceğini görmek zor değil.

SAHİLE VURAN ÇOCUK MAKETİ, ADAPAZARI’NA DERECE GETİRDİ…

Adapazarı Enka Okulları Öğrencisi Cansu Topaloğlu’nun hazırladığı “Sahile vuran göçmen çocuk” temalı “Aylan Kurdi Bebek” maketi, Irmak Okulları’nın İspanyolca Kategorisi Mansiyon Ödülleri’nde 1.’liğe layık görüldü. Kadıköy Life Dergisi objektifleri ile buluşan Cansu; “Hiç hafızamdan çıkmadı. Maketime yansıtmak istedim” dedi. Birçok dilde dördüncülükten birinciliğe onlarca öğrenci de çeşitli derecelere layık görüldü.

YARIŞMANIN TÜRKİYE FİNALİSTLERİ GÖZ DOLDURDU…

“Bir insan en az üç dil bilmeli” denilen yarışmada İspanyolca, Almanca ve Fransızca’yı ana dilleri gibi konuşan öğrencilerin sahneye yansıtılan videoları ilgi çekti. Irmak Okulları ÜlkeMaket Yarışması’nda birinciler ve kategorileri ise şu şekilde oluştu: İspanyolca kategorisinde MEF Okulları öğrencisi Doğu Şevki Özbek, Almanca kategorisinde İTK Marmaris Koleji öğrencisi Lara Mia Ayhan, Fransızca kategorisinde MEF Okulları öğrencisi Efe Erken.

Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı