“GeçErken” Caddebostan’dan sonra Gaziantep’te!

GCRKN_e-dav

Hayata Destek Derneği, “GeçErken” fotoğraf sergisi ile savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli ve Iraklı ailelerin hikayelerini anlatıyor.

Fotoğrafçılar Kerem Yücel ve Natalia Sancha ile anlatıcı Serdar Korucu, dernek çalışmaları kapsamında Diyarbakır ve Batman’da ziyaret edilen mülteci ailelerden hikayelerini dinledi ve yeni yaşamlarını fotoğrafladı. Suriye krizinde 5 yıl geride kalırken, sanatçıların objektifi savaşın yerinden ettiği yaşamları gözler önüne seriyor ve “Birçok şeye geç kalınsa da vazgeçmek için her tarih erken” mesajı veriyor.

Fotoğraflar, henüz zaman varken ve erkenken, savaştan başka seçenek tanınmamış bu insanlar yaşamlarımızdan geçerken, elimizden onları izlemekten fazlasının da gelebileceğini hatırlatıyor. Sergi, kendilerine sunulan tek seçenek evlerini terk etmek olan bu ailelerin, onların bu topraklardan sadece geçerken değil, burada bizimle yaşarken yazılmış hikayelerini sunuyor.

Aralık ayında Caddebostan Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayan sergi, bu defa Gaziantep’te kapılarını aralıyor. “GeçErken” sergisi, 9-16 Mart 2016 tarihleri arasında Zeugma Mozaik Müzesi’nde görülebilir.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı