Ihlamur Terrace’de hafriyat başladı…

Bağdat Caddesi lokasyonunda önemli projelere imza atmak iddiasıyla oluşturulan İnanlar & Uranus Proje Ortaklığı’nın ilk projesi Ihlamur Terrace Residence’da hafriyat işi başladı.

Bağdat Caddesi’nin sahil tarafındaki en prestijli sokaklardan biri olan Nihat Kızıltan Sokak’taki inşaatın 15 ay içinde tamamlanacağı bildirildi. Toplam 14 katlı olarak inşa edilmekte olan Ihlamur Terrace, çağdaş mimari anlayışının bütün özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

CADDE’NİN İLK LEED GOLD SERTİFİKALI BİNASI…

Bölgenin aynı zamanda ilk LEED GOLD sertifikalı binasını inşa etmekte olduklarını açıklayan İnanlar & Uranus Proje Ortaklığı İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soyupak; “Sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği alanında dünyanın en önemli sertifikası olan LEED Gold Sertifikası’nı, inşaatına başladığımız Ihlamur Terrace’da uygulayacağız. Başta  çevresel olmak üzere, ekonomik ve sosyal açıdan pek çok özellikleri olan bu sertifikanın şartlarını yerine getirmek pek çok firma için zor. Ama bizim ‘Önce Çevre’ gibi bir misyonumuz da var” dedi.

ADI, ÖNÜNDEKİ IHLAMUR AĞAÇLARINDAN…

Binanın adını belirlerken sokak üzerinde ve bina önündeki ıhlamur ağaçlarından esinlendiklerini belirten Soyupak; “Ağaçların bakımının ilgili kurumlarca yapılması yönünde girişimde bulunacağız. İnşallah sokağın ve binanın yeni sakinleri, ıhlamur kokuları içinde huzurlu bir yaşama merhaba diyecekler” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı