Felsefeciler Caddebostan’da

Uluslararası Felsefe Enstitüsü’nün her yıl farklı bir ülkede düzenlediği Uluslararası Felsefe Kongresi’ne bu yıl Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde ev sahipliği yapacak. 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan kongrenin teması “Değer, Değerler ve Anlam” olarak belirlendi.

Felsefenin güncelliğinden bir şey kaybetmediğini göstermek, dünya problemleri karşısında felsefenin ve felsefecinin takındığı tutumun nasıl olması konusunda düşünmeye zemin hazırlamak amacını güden kongre, bu yıl da uluslararası felsefecileri bir araya getiriyor.

DÜNYA ÇAPINDA İSİM YAPMIŞ FELSEFECİLER KATILACAK…

Uluslararası Felsefe Kongresi’ne Romanya Milli Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanı, aynı zamanda Uluslararası Felsefe Enstitüsü Üyesi Prof. Dr. Mircea Dumitru, Enstitü Başkanı ve Maltepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Enstitü Genel Sekreteri Prof. Dr. Bernard Bourgeois başta olmak üzere dünya çapında isim yapmış birçok değerli felsefeci katılacak. Özellikle üniversite öğrencilerin ilgi odağı kongrenin oturumları ücretsiz olacak ve simültane çeviri gerçekleştirilecek.

Felsefe Kongresi
Uluslararası Felsefe Kongresi’ne bu yıl Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde ev sahipliği yapacak. 6-9 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan kongrenin teması “Değer, Değerler ve Anlam” olarak belirlendi…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı