Kurbağalıdere’ye yapılacak olan otel projesi iptal!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kurbağalıdere’ye otel projesinin Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan itiraz sonucunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığı tarafından geri çekildiğini ifade etti.

Başkan Nuhoğlu, yaptığı açıklamada “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, eski Salı Pazarı olarak bilinen 3 bin metrekarelik alana 12 katlı otel yapılmasına olanak sağlayan imar planı değişikliğini, yaptığımız itirazı yerinde görüp geri çekti. Kadıköy Belediyesi olarak Zühtüpaşa Mahallesi’ndeki Kurbağalıdere ile Fenerbahçe Stadyumu arasında kalan 3 bin metrekarelik alan için istenilen plan değişikliğine itiraz etmiştik. İtirazı değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, itirazın yerinde olduğunu dikkate alarak, Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti” dedi.

Kurbağalıdere'ye otel

KADIKÖYLÜLER OTEL DEĞİL, DERENİN ISLAHINI İSTİYOR!..

Aykurt Nuhoğlu, geçtiğimiz süreçte Kurbağalıdere ıslahının hala tamamlanmadığını hatırlatarak; “Türkiye’de bunca önemli sorunlar varken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kadıköy’de Kurbağalıdere kenarında bir otele imar vermesini doğru bulmuyoruz. Yıllardır ıslah edilemeyen Kurbağalıdere kenarına otel yapılması için imar planını değiştirmeyi anlamak mümkün değil. Kadıköylülerin otele ihtiyacı yok ve o alanda otel yapılması da doğru değil.  Kadıköylüler otel değil, bir an önce derenin ıslah edilmesini istiyor” açıklamasında bulunmuştu.

Kurbağalıdere'ye otel
Kadıköy Belediyesi’inn itirazını değerlendiren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kurbağalıdere’ye otel inşaatı projesini iptal etti…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı