Bağdat Caddesi’nde Zafer Konvoyu!

Yarım asırlık onlarca klasik otomobil, 30 Ağustos’ta “Zafer ve Demokrasi Konvoyu” oluşturmak için bir araya gelecek. Türk bayraklarıyla süslenmiş, siyah kurdeleler bağlı klasik araçlar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden klakson çalarak geçecek.

Kadıköy merkezli İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği, Mobil 1’in desteklediği etkinlik kapsamında ülke bütünlüğümüze, milli birlik ve beraberliğimize, toplumsal barışımıza katkı sunmak amacıyla, 1950’li yıllardan 1970’li yıllara kadar bir döneme damgasını vurmuş ve Türk bayraklarıyla süslenmiş 200 civarında klasik araç, Zafer ve Demokrasi Konvoyu’nda bir araya gelecek.

Zafer ve Demokrasi Konvoyu

MALTEPE’DEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’NE…

1922 yılında ülkemiz topraklarının işgal kuvvetlerinden, Dumlupınar’da gerçekleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesiyle Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından geri alınmasının 94. yılı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında kutlanacak. İstanbul Anadolu Yakası’nda Maltepe sahilde sabah saatlerinde bir araya gelecek onlarca klasik araç, son hazırlıklar yapıldıktan sonra saat 11.00’de Kadıköy istikametinde, Bağdat Caddesi güzergâhında hareket edecek. Geçtiğimiz günlerde atlattığımız darbe girişimi sonrasında milletçe kazandığımız demokrasi zaferinin sembol noktası olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, yarım asırlık otomobillerden oluşacak Zafer ve Demokrasi Konvoyu’nun son geçiş noktası olacak.

asirlik-araclarla-zafer-ve-demokrasi-konvoyu (4)

ZAFERLER VE CUMHURİYET KAZANIMLARINA VURGU…

Milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve Cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş ulusal bayramlarımızın Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine de dikkat çekilecek etkinliğe, vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 9 Eylül tarihinde de Ege’ye yelken açarak, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerine katılacak.

asirlik-araclarla-zafer-ve-demokrasi-konvoyu (6)

asirlik-araclarla-zafer-ve-demokrasi-konvoyu (5)
Yarım asırlık onlarca klasik otomobil, 30 Ağustos’ta “Zafer ve Demokrasi Konvoyu” oluşturmak için bir araya gelecek…
asirlik-araclarla-zafer-ve-demokrasi-konvoyu (3)
İstanbul Anadolu Yakası’nda Maltepe sahilde sabah saatlerinde bir araya gelecek onlarca klasik araç, son hazırlıklar yapıldıktan sonra saat 11.00’de Kadıköy istikametinde, Bağdat Caddesi güzergâhında hareket edecek…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı