Caz severler “Melis Sökmen” dedi

Bağdat Caddesi’nin iddialı mekanlarından ARK Music & Gigs, başta çevre sakinlerinin yoğun ilgisiyle yüksek kalitede müzik dolu gecelerine devam ediyor. Mekan, geçtiğimiz hafta sonunda altıncı kez konuklarını ünlü caz sanatçısı Melis Sökmen ile buluşturdu.

Çocukluk yılları Almanya’da geçen ve müziğe 10 yaşında klasik gitar eğitimi alarak başlayan Melis Sökmen’in performansı, tek kelimeyle izlenmeye değerdi. Zaman zaman Bora Öztoprak’ın da sahne aldığı ARK Music & Gigs, konuklar tarafından büyük ilgi görüyor.

Melis Sökmen

MELİS SÖKMEN HAKKINDA…

1990’da yayınlanan ilk albümü “O Zaman” ile dikkatleri çeken, özellikle kendine özgü yorumu ve etkileyici sesiyle dönemin pop müzik ortamında kısa sürede fark yaratan Melis Sökmen; 1992’de “Halis Melis”, 1995 yılında da “Öze Dönelim” adlı albümleri ile başarısını sürdürdü. “Gemiler”, “Burçlar”, “Merhaba Hüzün” gibi pek çok kült şarkıya imza atan Sökmen, 1986’da 1. Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nda Grup Lokomotif ile ikincilik ve ’17’ dergisinin Gençlik Başarı Ödülü’nün yanı sıra 1987’de Eurovision Şarkı Yarışmaları’nda Türkiye Birinciliği gibi pek çok müzikal başarı kazandı. Hüseyin Karadayı’nın dört albümünün yanı sıra “Aşık Veysel 110” albümünde de şarkılarıyla yer alan Melis Sökmen, 18 yıl aradan sonra 2014’te yayınlanan “Hediyem” albümünü tamamladı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı