Blues Derneği’nden canlı canlı kısa blues tarihi

Geçtiğimiz Mayıs ayında Kadıköy’de kurulan Blues Derneği, blues müziği yaygınlaştırmak ve tanıtmak amacı ile etkinliklerine devam ediyor. Bu amaçla hafta sonu Kadıköy Ağaç Ev’de, “Mojo Town ile Canlı Canlı Kısa Blues Tarihi” isimli bir canlı atölye çalışması düzenlendi.

Murat Çayır, Bora Biçer, Ulaş Tercan ve Coşkun Kanlıkoyak’tan oluşan kadrosu ile Türkiye’nin en önemli blues gruplarından, Ali Kerrar Akıncı’nın menajerliğini yaptığı Ankaralı grup Mojo Town ile yapılan çalışmada blues müziğin tarihinden blues türlerine, tüm dünyaya yayılarak geçirdiği evrime kadar zaman zaman çalarak, anlatarak ve dinleyiciyle söyleşerek keyifli bir performans sergilendi.

Blues Derneği

BLIUES MÜZİĞİN GELİŞİMİNİ CANLI OLARAK ÖĞRENDİLER…

“Afrika’dan Mississippi Deltası’na”, “Delta’dan Chicago’ya”, “Kadın Blues Müzisyenler”, “Modern Müziğin Kökü Blues’un Dünyaya Yayılması”, “Dünyada ve Türkiye’de Blues” başlıklarında gerçekleştirilen atölyede katılımcılar, blues müziğin gelişimini canlı olarak öğrenme fırsatı buldu. Kadıköylü müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, aynı zamanda Blues Derneği’ne üye kayıtları da yapıldı ve derneğe bağış toplandı. Blues Derneği, önümüzdeki dönemde atölye çalışmalarına devam edecek.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı