Caddebostan’da adımlar Cerebral Palsy için atıldı

Bugüne kadar 30 bine yakın Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinin sosyal hayatta daha fazla yer edinebilmeleri amacıyla eğitim ve rehabilitasyon desteği veren Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, Caddebostan’da “Cerebral Palsy Farkındalık Yürüyüşü” düzenledi.

Caddebostan sahilinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören yürüyüşe Vakıf Genel Direktörü Nigar Evgin, Cerebral Pasly Elçisi Tuğba Erbilen, Cerebral Palsy’li çocuklar ve aileleri ve gönüllüler katıldı. Çocukluk döneminde en sık rastlanan Cerebral Palsy fiziksel engeline toplumun dikkatini çekebilmek için organize edilen yürüyüşe, Cerebral Palsy’li çocuk ve ailelerinin yoğun katılımından dolayı mutlu olduğunu belirten Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, şunları ifade etti:

Cerebral Palsy

HER 8 SAATTE 1 CEREBRAL PALSY’Lİ BEBEK DOĞUYOR…

“Vakıf olarak Cerebral Palsy engeli hakkında farkındalığı artırmak için birçok proje yürütüyoruz. Bununla birlikte Cerebral Palsy’li çocuk ve ailelerine destek olabilmek, hizmet sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’de her 8 saatte bir Cerebral Palsy’li bir bebek doğuyor, bu çok önemli bir rakam. Ancak toplumda bunlar maalesef çok az biliniyor. Düzenlediğimiz etkinliklerle topluma Cerebral Palsy’yi anlatmaya çalışıyoruz.”

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı