Caddebostan Rotary Kulübü’nden çocuklara destek

“Daha İyi Nefes, Daha İyi Yaşam” sloganıyla yola çıkan İstanbul Caddebostan Rotary Kulübü, Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (KifDer) işbirliğiyle Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezi kurmak için 23 Mayıs Pazartesi akşamı Zorlu PSM’de bir yardım konseri düzenliyor.

Neden “Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezi” kurulmasına destek verdiklerini anlatan Caddebostan Rotary Kulübü Başkanı Volkan Akyıldız, şunları ifade etti: “Sağlık Bakanlığı, yeni doğan bebekler için bu hastalığı tarama programına almış ve çeşitli illerde Kistik Fibrozis Tanı ve Tedavi Merkezleri açmak için çalışmalar başlatmıştır. Bu merkezlerin yapılanması, tam donanımlı hale gelmesi, hastalar tarafından bilinen ve aktif kullanılan bir merkeze dönüştürülmesi sürecinin hızlandırılması, Kistik Fibrozis ailelerimiz için çok önemlidir.

HER ŞEY ÇOCUKLARIMIZIN DAHA RAHAT NEFES ALMALARI İÇİN…

Diğer solunum ve sindirim yolu hastalıkları ile karıştırılan, erken teşhis yapılamadığı için ölümle sonuçlanan bu hastalığın Türkiye’de 20 bin civarında hastası bulunduğu tahmin ediliyor ve sadece 2 bininin teşhis edilebildiği, 18 bininin ise tanı koyulamadığı için kayıt dışı kaldığı tahmin ediliyor. Bu hastalığın tanı ve tedavi süreçlerinde zaman kavramının önemine inandığımız için KİFDER (Kistik Fibrozis Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) ile beraber harekete geçtik ve bir dizi çalışma başlattık. Her şey çocuklarımızın daha rahat nefes almaları için.”

HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLENİYOR…

Zorlu PSM, Biletix ve Kral Pop TV’nin koşulsuz desteğiyle gerçekleştirilecek ve iş, sanat, müzik ve cemiyet hayatından davetlilerinin katılacağı geceye, tüm duyarlı kişi ve kurumların desteği bekleniyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı