Boyner Şaşkınbakkal mağazası renklendi!

1444209489_Mcity

Boyner Büyük Mağazacılık’ın işbirliği yaptığı 8 graffiti sanatçısı, 7 mağaza vitrinine ve Boyner Şakınbakkal mağaza dış cephesine graffiti yaparak, eserlerini başka bir platforma taşıyor. Sokak sanatının en çarpıcı örnekleri arasında yer alan çalışmalar, 15 Kasım tarihine kadar 72 mağazada Boyner ve YKM ziyaretçilerine sergilenecek.

72 MAĞAZADA SOKAK SANATI İZLERİ…

Graffiti sanatının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Wase, Turbo, Spook, Set, Soisstreet, Leo Lunatic, Mr. Hure ve Mural Sanatçısı Esk Reyn, Boyner ve YKM vitrinlerini graffiti eserleriyle donatıyor. Eserlere imza atan sanatçılardan Turbo; graffiti ve sokak sanatının insanların hayatını renklendirmek, şehrin gri duvarlarını bir karaktere buluşturmak için bir araç olduğunu belirtiyor. Boyner ve YKM vitrinlerine taşınan graffitiler ile mağaza müşterilerinin de alışveriş deneyimlerini renklendirecek olan sanatçılar, sokak sanatının iç mekanlara taşınmasının da farkındalığı artıracağını düşünüyor.

ÖZGÜN GRAFFİTİ ÇALIŞMASI İLGİ ÇEKTİ…

Boyner’in sokak sanatçılarıyla yaptığı işbirliğinin en güzel örneklerinden biri, Boyner Şaşkınbakkal mağazasında yer alıyor. Mural sanatçısı Esk Reyn, 5 Ekim gecesinden sabah saatlerine kadar mağazanın dış cephesine özgün bir graffiti uygulaması yaptı. İlgi çekici çalışma, mağazayı ziyaret edenleri sürpriz bir şekilde karşılıyor.

HER BİR MAĞAZA VİTRİNİ ARALIKSIZ 14 SAATTE BOYANDI…

Boyner ve YKM vitrinlerine graffiti çalışmalarını yapan sanatçılar, eserlerini önce eskizler üzerinde çalıştı. Alışveriş merkezi kapandıktan sonra mağaza vitrinlerinde çalışmalarına başlayan sanatçılar, gece 10’dan ertesi gün 12’ye kadar aralıksız çalıştılar. Sanatçılar, keyif alarak yaptıkları çalışmada mağaza başına 300 kutunun üzerinde sprey boya kullandılar.

1444209492_mcity2

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı