Bağdat Caddesi’nde ölüm değil, huzur istiyoruz!..

Haber: Adem Giden / KADIKÖY LIFE

Bağdat Caddesi’nde çiçekçi Mehmet Emin Kaya’yı kaldırımda otomobiliyle ezerek ölümüne neden olan zanlı Murathan Öztürk, 87 gün sonra teslim oldu. 19 yaşındaki genç, Anadolu Adalet Sarayı’nda ifadesinin alınmasının ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Her akşam çiçek sattığı tezgâhının arkasında yatan Kaya’yı ölüm uykuda yakalamış, firari şoför haftalardır ülke gündeminde masaya yatırılmıştı. Kadıköy’ün yanı sıra İstanbul ve Türkiye genelinde benzer görüntülerle birlikte sık sık ocaklara ateş düşüyor.

2013 yılında da manzara aynıydı… 

AYNI KAZA, 2013 YILINDA TEĞET GEÇTİ…

Kadıköy Life Dergisi’nin 2013 yılı Eylül ayında görüntülediği benzer kazada, bu kez çiçek durağına dalan bir araç ortalığı savaş alanına çevirmişti. Olay anında çiçek durağında ve kaldırımda kimsenin olmaması nedeniyle kaza maddi hasarlı atlatılmıştı. Kaza ile birlikte dehşet manzaraları, Kadıköy Life Dergisi tarafından görüntülenmişti. Ancak aradan iki yıl geçti, Bağdat Caddesi’nde korkunç manzaralar değişmedi. Yine 2015 yılı Ağustos ayında meydana gelen kazada, aralarında yarış yaptığı iddia edilen iki otomobilden biri kaldırım kenarındaki araçları biçmiş, yürekler ağza gelmişti. Hatalı park eden otomobiller, yayalara kalkan olarak büyük bir faciayı önlemişti. Kaza ile birlikte Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan görüntülerde Kadıköylüler, “Artık yeter!” diyerek isyan etmişti.

İŞTE O KAZADA AYRINTILAR…

Temmuz ayında meydana gelen ve çiçekçi Mehmet Emin Kara’nın feci şekilde can vermesine neden olan kazanın ayak sesleri, 2013 yılındaki özel haberimizde şu şekilde yer almıştı. Bağdat Caddesi’nde kontrolünü kaybeden otomobil, babaları parçalayıp çiçek durağına daldı. Gün içerisinde binlerce kişinin akın ettiği, dünyanın prestij merkezi Caddebostan’da meydana gelen kazada, şans eseri can kaybı yaşanmadı. Çiçek durağı kullanılamaz hale gelirken, kaldırım kenarındaki metal babaların Kadıköy Life objektiflerine yansıyan görüntüsü, kazanın şiddetini ortaya koydu.

HER AN BİR ARACIN ALTINDA KALABİLİRSİNİZ…

Bağdat Caddesi, lüks araçların hız sınırını aşması nedeniyle son aylarda Kadıköy’ün ana gündem maddelerinden biri oldu. Bağdat Caddesi Forumu’nun hız yarışına giren araçlara karşı başlattığı imza kampanyasına ise binlerce Kadıköylü destek verdi. Ana arterde vatandaşlar, güvenlik amaçlı kaldırımları ve yaya geçitlerini kullanmaya büyük özen gösteriyor. Ancak gece saatlerinde meydana gelen kaza, sürücü hatasının beraberinde felaketleri doğurabileceğini tekrar gözler önüne serdi.

MAL SAHİPLERİ ÜZÜNTÜYE BOĞULDU…

Çiçek durağı işletmecileri, kazanın ardından zarar gören eşyalarını tahliye etti. Kaza ile ilgili tahkikat başlatıldı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı