Kadıköy’de “Erişiyorsam Varım!” sergisi…

1005_sarashamloo_kucuk

İsveç Enstitüsü’nün projesi AccessAbility’nin İstanbul ayağı olan “Erişiyorsam Varım! İstanbul” sergisi, 10-31 Ekim tarihleri arasında Tasarım Atölyesi Kadıköy’de (TAK) ziyaretçileriyle buluşuyor.

Sergi, toplumda herkes için eşit ve onurlu yaşam hakkının öneminin altını çizerek, “engel” kavramına farklı bir bakış açısı getirmeyi ve geleneksel bakış açımızda bir kırılma yaratmayı hedefliyor. İsveç Başkonsolosluğu’nun, Ruh Sağlığında İnsan Hakları Girişimi Derneği (RUSİHAK) ve Engelli Kadın Derneği (ENGKAD) işbirliğiyle gerçekleştirdiği sergi; üç hafta süresince çeşitli müzik, sanat ve kültür çalışmaları ile renklenecek. Ayrıca, İsveç ve Türkiye’den akademisyen ve sanatçı konukların katılacağı sıradışı gösteri ve atölye çalışmaları da yer alacak.

22 BİREYİN PORTRE VE HİKÂYELERİ…

Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Komitesi Üyesi Şafak Pavey’in de aralarında bulunduğu Türkiye ve İsveç’ten farklı yaş ve engel gruplarındaki toplam 22 bireyin portrelerine ve hikayelerine yer verilecek olan “Erişiyorsam Varım! İstanbul” sergisinin açılış günü 10 Ekim…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı