Caddebostan Kültür Merkezi’nde karma sergi

Caddebostan Kültür Merkezi, bugünlerde üç ressamın karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Ferit İstanbulluoğlu, Serpil Çınar ve Hülya Sümer’in eserlerinden oluşan sergide, 40 adet yağlıboya resim yer alıyor. Yağlıboya olarak yapılan eserler; portre, figüratif ve çeşitli hayvan resimlerinden oluşuyor.

Serginin sanatçılarından Ferit İstanbulluoğlu, Bağdat Magazin’e yaptığı açıklamada “Bu benim ilk kişisel sergim. Atölyemdeki sanatçılarla yaptığımız eserleri burada sergilemek oldukça gurur verici. Dünyanın birçok ülkesinde yaptığım portre resimlerimi burada sergiliyorum. Hepsinin kendi içinde farklı hikayeleri var. Herkesi sergimize bekliyoruz” dedi. Sanatçılardan Hülya Sümer ise 15 yıldır resim yaptığını belirterek; “Amatör bir ruhla çalışmalarıma devam ediyorum. Ferit Bey ile bir müzik çalışmasında bir araya geldik, yaklaşık üç yıldır atölyesinde resim faaliyetlerimizi sürdüyoruz. Yağlıboya tekniğini çok seviyorum. Daha çok vahşi hayvanların resmini yapmayı tercih ediyorum” şeklinde konuştu.

Serginin diğer sanatçılarından Serpil Çınar da 10 yıldır resim yaptığını ifade ederek, üçüncü kişisel sergisinin kendisi için çok gurur verici olduğunu, altı eseriyle sergiye katıldığını aktardı ve yeni sergi için çalışmalarına devam ettiğini söyledi. CKM Sanat Galerisi’nde devam eden sergi, 8 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Caddebostan Kültür Merkezi

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı