Kaykay için tur zamanı: Tour by Vans IV

1950’lerin başında Kaliforniya’da sörfçülerin rüzgarsız günlerde, dalga olmadığında karada da sörf yapabilmek için yarattıkları eğlenceli bir buluş olan kaykay sporu, son zamanlarda özellikle Kadıköy ve Bağdat Caddesi gençleri arasında da hayli popüler olmuş durumda. Kaykay, Cadde’nin olmazsa olmazlarından biri artık.

Kaykayın popüler olması, Türkiye’de 2017 yılında Kaykay Federasyonu’nun kurulması ve kaykayın lisanslı bir spor dalı olarak kabul edilmesi ile başka bir boyut kazandı. Uluslararası alanda kabul görmeye başlayan kaykay sporu, 2016 Rio Olimpiyatları’nda Uluslararası Komite tarafından “olimpik branş” olarak tanımlandı. 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ilk kez bu alanda yarışılacak olması, birçok sponsor firmayı da harekete geçirmiş durumda. Bunlardan biri de Vans firmasının sponsorluğunda kurulan Vans Kaykay Takımı.

10 GÜN BOYUNCA ANADOLU’YU GEZDİLER…

Türkiye’nin ilk kaykay takımı olan Vans, dünyanın birçok yerinde gerçekleşen Tour by Vans kapsamında bu sene Türkiye’de dördüncü kez tura çıktı. Çanakkale, Manisa, Denizli, Eskişehir ve Sakarya’yı kapsayan turda lokal kaykaycılarla buluşuldu. Kaykay sporuna farkındalık yaratmak için Vans Kaykay Takımı’ndaki sporcular Ali Osman Ensar, Alper Çanakçı, Cenk Kulioğlu ve Yiğit Akbıyık’ın katıldığı tur on gün sürdü. Takım, ilerleyen zamanlarda çeşitli oyunlara ve festivallere katılmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Tour by Vans

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı