Bizi bitiremeyeceklerinin resmidir!..

Çanakkale ruhu, 101. yılında ilk günkü aşk ve hırsla yaşanıyor. Ünlü koleksiyoner ve tarihçi-yazar Sertaç Kayserilioğlu’nun Türk tarihine kazandırdığı eşsiz Çanakkale Savaşı Sergisi, bu kez Tepe Nautilus AVM’de görücüye çıktı. Sosyal medya hesaplarında bir cümlelik anma yazısı bile yayınlayamayanlara inat AVM’nin yolunu tutan Kadıköylü engelli vatandaş Osman Abalı, günün en önemli kareleri arasında yer aldı.

Alışveriş merkezinin çok ötesinde sosyal projelerini sık sık gerçekleştiren Tepe Nautilus AVM, 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin 101. yıldönümünde de sahadaydı. Öz Kadıköylüler de yönetici üyelerinden Kayserilioğlu’nun özel gününde yanındaydı. Milyonların Çanakkale’ye aktığı özel günde Sertaç Kayserilioğlu’nun kişisel sergisini görmek için tarihi savaşın yaşandığı topraklardan Kadıköy’e gelen Çanakkale Özel Müzesi’nin sahibi Seyit Ahmet Sılay, asırlık anıları tek tek inceleyen isimlerdendi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ten de izlerin bulunduğu sergi, birçok medya kuruluşunun da ilgi odağı oldu.

HERKESİN ÖMRÜNDE MUTLAKA BİR KEZ GÖRMESİ GEREKEN SERGİ…

Göz gözü görmediği anlarda, gökyüzünün birbiri ardına gelen ve havada çarpışan kurşunlardan metal buluta dönüştüğü, el yapımı kanlı ay-yıldızlı sancaklar, askerlerin kan mataraları, aynalı tıraş takımları, tıbbi malzemeler, kişisel asker gereçleri, kanla yazılmış veda mektupları ve hafızalardan silinmeyecek birçok anıdan geri kalanlar, 31 Mart tarihine kadar ücretsiz olarak Tepe Nautilus AVM’de gezilebilecek. Karada askerlerin mücadelesinin şiddetini, havada bedenler gibi iç içe geçen kurşunlar birebir gösteriyor.

KAYSERİLİOĞLU AİLESİ’NİN VEFASI…

Dedesi Refet Kayserilioğlu Çanakkale Savaşı’nda şehit düşen tarihçi-yazar Sertaç Kayserilioğlu’na manevi güç verenler arasında, kuzeni Aydın Demirhan ve çocukları Neslihan ile Gökhan Demirhan da vardı.

AVM YÖNETİMİ VE ÖZ KADIKÖYLÜLER, DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI…

Özel günde alışveriş merkezinin de bünyesinde bulunduğu Tepe Emlak Yatırım İnşaat şirketinin İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Tezel, Tepe Nautilus AVM Müdürü Deniz Bozan, Kurumsal İletişim Yöneticisi Müge Tombuş ve Kurumsal İletişim PR Ajansı Yöneticisi Aylin Leventoğlu da Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan isimler arasındaydı. İstanbul’da sosyal dayanışma ve dostluğun örneği Öz Kadıköylüler grubu da sergiye geniş katılım gösterdi. Çanakkale Savaşı Sergisi, gün içerisinde büyük bir ilgiyle karşılandı. Gencinden yaşlısına vatandaşlar; dakikalarca eserleri hüzün, gözyaşı ve özlemle izledi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı