Down sendromuna Caddebostan’da dikkat çekecekler…

1458309385_sosyal__sler_300eposta

Kadıköy Belediyesi ve Bi Tiyatro ekibi, Down Sendromu Farkındalık Günü’nde farklı bir etkinliğe hazırlanıyor. “Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur” atölyesinde farklı yaş grupları bir araya gelerek, bunun nasıl bir zenginlik olduğunu görecekler.

“Normal”, “Anormal”, “Değişik”, “Engelli”; her biri ötekileştirme içeren tanımlamalara inat “Farklılık zenginliktir” diyen Bi Tiyatro ekibi, Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde atölye yapacak.

HAYAL GÜCÜ, NEFES VE DUYU ÇALIŞMALARI YAPILACAK…

Oyuncu ve Bi Tiyatro Kurucusu Laçin Ceylan ile Esin Aksoy önderliğinde, engelli bireylere yönelik “Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur” Eğitim Atölyesi, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlıyor. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde gerçekleşecek “Cesaretin Kanatlara İhtiyacı Yoktur” atölyesinde farklı yaş grupları ile bir araya gelerek hayal gücü, nefes ve duyu çalışmaları yapılacak. Kadıköy Belediyesi Engelli Merkezi ve Bi Tiyatro ekibinin işbirliğiyle gerçekleşecek atölye, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından destekleniyor.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı