Bağdat Caddesi’nde 30 Ağustos coşkusu

Milletimizin tarih sayfasına adını altın harflerle yazdırdığı 30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi İstanbul’da da coşkuyla kutlanıyor. Bağdat Caddesi ise, klasik araç ve motosiklet kortejlerinin oluşturduğu renkli görüntüler ve halkın yoğun ilgisiyle dikkat çekiyor.

30 Ağustos kutlamaları kapsamında İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, Türk bayraklarıyla süslenmiş, siyah kurdeleler bağlı 200 civarında klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçiş yaptı. Kadıköy merkezli İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği, Mobil 1’in desteklediği etkinlik kapsamında Maltepe sahilyolunda sabah saatlerinde bir araya gelerek “Zafer ve Demokrasi Konvoyu” oluşturan klasik araç sahipleri, son hazırlıklar yapıldıktan sonra Bağdat Caddesi üzerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ilerledi.

30 Ağustos

ŞANLI TÜRK ORDUSUNA İTHAF EDİLDİ…

İKOD Başkanı Serkan Okay, dernek olarak ulusal bayramları çeşitli etkinliklerle kutladıklarını söyledi. Okay, milli mücadelenin taçlandırıldığı 30 Ağustos’un 94. yıldönümünde gerçekleştirdikleri bu etkinliği şanlı Türk ordusuna ithaf ettiklerini dile getirerek; “Bugün aynı zamanda son yaşanan olaylardan sonra coşkunun yanında hüznü de beraberinde yaşıyoruz. Biraz sonra üzerinden geçeceğimiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yaklaşık 200 insanımızı kaybettik. Onlar da birer milli kahramanımızdır. Milli bütünlüğümüz için Kurtuluş Savaşı’nda canlarını veren kahramanlar gibi onlar da ülke için canlarını yitirdiler” açıklamasında bulundu.

istanbulda-30-agustos-coskusu (3)

ZAFERLER VE CUMHURİYET KAZANIMLARINA VURGU…

Milli mücadelemizde birer mihenk taşı olmuş zaferlerimizin ve Cumhuriyet kazanımlarıyla elde edilmiş ulusal bayramlarımızın Türk ulusu var olduğu müddetçe en coşkulu şekilde kutlanması gerekliliğine de dikkat çekilen etkinliğe, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri, 9 Eylül tarihinde de Ege’ye yelken açarak, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerine katılacak.

bagdat-caddesinde-zafer-bayrami-coskusu (1)

BAĞDAT CADDESİ’NDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER…

Çeşitli motosiklet grupları ve derneklerinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı Motosiklet Korteji, Bağdat Caddesi’nde renkli görüştüler oluşturdu. Maltepe Miting Alanı’nda toplanan ve polis ekiplerinin sıkı güvenlik önlemleri eşliğinde sahilyolu üzerinden Bağdat Caddesi, oradan da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek Edirnekapı Şehitliği’ne ulaşan kortej, burada başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle andı.

bagdat-caddesinde-zafer-bayrami-coskusu (2)

bagdat-caddesinde-zafer-bayrami-coskusu (3)

istanbulda-30-agustos-coskusu (4)

istanbulda-30-agustos-coskusu (5)

istanbulda-30-agustos-coskusu (6)

istanbulda-30-agustos-coskusu (7)
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Türk bayraklarıyla süslenmiş, siyah kurdeleler bağlı 200 civarında klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçiş yaptı…

istanbulda-30-agustos-coskusu (8)

istanbulda-30-agustos-coskusu (9)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı