Ebru Cündübeyoğlu, CKM’de okurlarıyla buluştu

Hem kamera karşısında hem de tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmaya devam eden Ebru Cündübeyoğlu, yeni kitabı “Ferda” ile birlikte okurlarıyla Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Etkinlikte Cündübeyoğlu’nu, eşi Güçlü Mete de yalnız bırakmadı.

İlk romanı Ferda’yı anneannesine ithaf ettiğini söyleyen Ebru Cündübeyoğlu, etkinlik sonunda kitabını imzalayıp, sevenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Ferda, daha önce “Aşılı Kolum” adlı bir şiir kitabı yayımlayan Cündübeyoğlu’nun ilk romanı.

Ebru Cündübeyoğlu

KİTAP HAKKINDA…

Emekli felsefe hocası Ferda, Şile’de tek başına yaşamaktadır. Yazdığı fantastik romanlarla edebiyat dünyasında kendine hatırlı bir yer edinen Ferda gitgide yazmakta zorlandığını, soyut düşünme yeteneğini kaybetmeye başladığını fark eder. Yazdıklarının arası iyice açılmaya başlayıp birtakım unutkanlıklar da baş gösterince, doktora gitmeye karar verir. Konulan teşhis, hayatının iplerini sıkı sıkı tutmaya alışkın, yaşamını beyniyle yöneten Ferda için tam bir yıkım olur. Alzheimer beynini tamamen ele geçirip bedenini boş bir kabuk haline getirmeden harekete geçmek zorundadır. Canından çok sevdiği kızına yük olmamak, Ferda için hayat memat meselesidir artık.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı