Adanın efsane balıkçısı “Barba Yani”, Bostancı’da!

Rakısı, balığı, mezesiyle Prens Adaları’nın en ünlü balıkçılarından Barba Yani, artık Bostancı’da. Heybeliada Çardak Restaurant’tan Ercan Bağcı ve Burgazada Barba Yani’den Şener Kılıç, adanın efsane balıkçısını Bostancı’ya taşımaya karar verdiler. İki aylık yoğun tadilat sürecinin ardından geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan mekan, Burgazada’daki Rum meyhane kültürünü lezzetlerinde sürdürmeyi amaçlıyor.

Mekanın önde gelen mezeleri ot tabağı ve lakerdaları mutlaka denenmeli. Ara sıcaklarda ise karides güveç, sizi bir lezzet bombardımanına tutuyor. Lüfer, tekir, barbun, mezgit gibi bilinen balıkların yanı sıra mevsim balıklarının da özel pişirme teknikleriyle lezzet şölenine dönüştüğü mekanda zaman zaman tuzda balık show’lara rastlamak mümkün. Bostancı Barba Yani’de mezeler tamamen kendi mutfağında imal ediliyor, dışarıdan gelmiyor. Zaten yediğiniz zaman hemen farkı hissediyorsunuz. Mekanın tadilat sonrası ilk açılışında Barba Yani lezzeti, müşteriler tarafından da paylaşılıyor.

Barba Yani

25 YILLIK TECRÜBE…

Ortağı Şener Kılıç ile 25 yıllık tecrübesini mekana yansıttıklarını belirten Ercan Bağcı; Ortağı Şener Kılıç ile 25 yıllık tecrübesini mekana yansıttıklarını belirten Ercan Bağcı; “Ada ve Ege’nın enfes meze çeşitlerini yeni konseptiyle Bostancı’da buluşturan Barba Yani, konuklarına kapılarını açtı. Her gün şeflerimizin günlük hazırladığı meze çeşitlerini konuklarımıza özenle sunuyoruz. Şifalı Ege otlarına da büyük önem veriyoruz. Mutfak şeflerimizin özel sunumlarıyla hazırladığı menü, tadanları Burgazada’dan Heybeliada’ya, Heybeliada’dan Bostancı’ya uzanan bir lezzet yolculuguna çıkarıyor. Şeflerimizin çok beğenilen spesiyalleri arasında güveçte deniz mahsulleri, karışık ot tabağı gibi benzersiz lezzetler bulunuyor. Bu lezzet ve konsept, şimdiden kendine pek çok müdavimi yaratmış durumda. Damak tadına düşkün iş adamlari, yabancı diplomatlar, tanınmış yazarlar, oyuncular, gazeteciler, yeme-içme sektöründen renkli simalar ve elbette Ada lezzetini özleyen Adalılar… Artık insanlar balık yemek için sadece Ada’ya ya da Boğaz’a değil, Bostancı’ya geliyor” dedi.

Bostancı Barba Yani, 40 kişi kapalı alanı ve 80 kişilik açılıp kapabilen kısmı ile 120 kişilik bir kapasiteye sahip, haftanın 7 günü açık…

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı