“Primos de Colombia”, Bağdat Caddesi’nde!

Kahve severler, Bağdat Caddesi’nde yeni bir mekâna daha kavuştu. 4. Levent’in tanınmış mekânlarından On1 Bistro’nun kurucusu Özgür Kolukısa ve İç Mimar Burak Nazifoğlu, bir yıllık çalışmanın sonucu olarak “Primos De Colombia” (Kolombiyalı Kuzenler) adlı kahve dükkanını, Suadiye Noter Sokak’ta kahve severlerin beğenisine sundu.

Bağdat Caddesi Suadiye’de kapılarını açan “Primos de Colombia”, kahvenin anavatanı Kolombiya’dan gelen kahve çekirdeklerini harmanladıkları özel reçeteleri, Kolombiya esintisini taşıdıkları mimarisi ve kendine özgü porselen bardakları ile kahve severlerin yeni adresi olmaya hazırlanıyor. Primos de Colombia’da Costa (Sahil), Pueblo (Köy) ve Maseta (Zirve) adlarında üç farklı tat ve dokudaki kahve çekirdeği kullanılıyor. Take away’in (gel al) yanı sıra içeride ve dışarıda oturma imkânı da bulunan mekânda, kahvenin yanında birbirinden lezzetli tatlı ve tuzlu alternatifler de sunuluyor. Primos de Colombia’da kahvenin dışında Afrikalı kadınların yaptığı hediyelik eşyalar da dikkatleri çekiyor.

Primos de Colombia

KÜBALI MÜZİSYENLER KONUK OLACAK…

İç Mimar Burak Nazifoğlu, dekorasyonda bilindik kahve mekanlarından farklı bir mimari tarz yarattıklarını belirterek, insanların kahve içerken mutluluk duyacakları renkler kullandıklarını belirtti. Toplam 57 kişilik oturma kapasitesine sahip olan mekanda ayda bir kez Kübalı müzisyenlerin müzik yapacağını ifade eden Burak Nazifoğlu ise, tüm Kadıköylüleri Primos de Colombia‘ya beklediklerini söyledi.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı