23 Nisan coşkusu sürüyor

23 Nisan

Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için dopdolu bir program hazırladı. 10 Nisan Pazar günü ilk olarak belediye bahçesini çocuklara açan Sokak Oyunları Şenliği, sonrasında 17 Nisan Pazar günü Sayrayıcedit Mahallesi 23 Nisan Parkı’nda gerçekleşti. Unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarının oynandığı şenlik, 24 Nisan Pazar günü ise 14.00-17.00 saatleri arasında Rasimpaşa Mahallesi Duatepe Sokak ile Hasanpaşa Mahallesi Yeni Duygu Sokak’ta yapılacak.

ÇOCUKLARDAN HAYVAN BAKIMEVİ’NE ZİYARET…

Kadıköy Belediyesi, çocuklarla bakımevindeki hayvanları buluşturuyor. “Çocuklarımızla Bakım Evimizdeki Hayvanlarımızı Buluşturuyoruz” temalı etkinlik, 22 Nisan Cuma günü Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde saat 12.00’de gerçekleşecek.

kadikoyde-23-nisan-coskusu (2)

İSKELE MEYDANI’NDA ŞARKILAR SÖYLEYECEKLER…

23 Nisan Günü ise saat 14.00’de Kadıköy İskele Meydanı Tören Alanı’nda bir araya gelecek çocuklar ile Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri birlikte çalıp, şarkılar söyleyecek. İskele Meydanı Tören Alanı’nda Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan Çocuk Gözüyle Barış Resim Yarışması’nın ödül töreni de gerçekleştirilecek.

ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA ŞENLİK…

23-24 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri, Özgürlük Parkı’nda 11.00-18.00 saatleri arasında “23 Nisan Çocuk Şenliği” düzenlenecek. Çocuklar burada geleneksel çocuk oyunları ve fiziksel aktiviteler gerçekleştirecek; Uçan Masallar, Uçurtma ve Masal Festivali’ne katılacak. Kukla Tiyatro Gösterileri, Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Takımı (BAK) Eşini Bul Oyunu, Empati Sahnesi, Engineering For Kids ile Mühendislik Atölyeleri, Maskot Bando ve sürpriz hediyelerle çocuklar eğlenceli bir gün geçirecek.

kadikoyde-23-nisan-coskusu (3)

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı