Kadıköy Bisiklet Festivali başladı

1461148743_DSC_4407

Bisiklet kullanımını kolaylaştırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla fiziksel düzenlemeler yapan Kadıköy Belediyesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Belediye ve bisiklet severlerin işbirliği ile Kadıköy’de ilk kez Bisiklet Festivali yapılıyor.

ARABADAN İN, BİSİKLETE BİN!..

Kadıköy Belediyesi Bisiklet Birimi ve bisiklet severlerin ortaklaşa çalışmaları sonucu hazırlanan festival, 19 Nisan Salı günü başladı. Tasarım Atölyesi Kadıköy’de açılışı yapılan festivale Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, başkan yardımcıları, bisiklet mucitleri ve bisiklet severler katıldı. Açılış öncesi birbirinden farklı tasarım bisikletlerle sürüş yapıldı. Bisiklet severler, Yeldeğirmeni Mahallesi’nde “Arabadan in, bisiklete bin” sloganı attılar.

ATÖLYELER, FİLM GÖSTERİMLERİ, BİSİKLET TURLARI…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun plaket verdiği Karadenizli üç bisiklet üreticisi Dursun Yavuz, Hasan Basri Yavuzaslan ve Turan Balcı, nam-ı diğer “Bisiklet Mucitleri”nin tasarım bisikletleri yoğun ilgi gördü. 24 Nisan’a kadar sürecek Bisiklet Festivali’nde uzun bisiklet turlarına çıkanların deneyimlerini anlattığı atölyeler, film gösterimleri ve bisiklet turları yapılacak. Tüm bisiklet severlerin çağrılı olduğu etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi ve sınırlı katılımcı atölyelere kayıt için bilgi Kadıköy Belediyesi TAK’tan alınabilir.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı