Yufkadır yüreği Göztepelinin…

Lodos Kopek (2)

Naif yapısıyla dikkat çeken Göztepe, aynı zamanda “Öz Kadıköylüler”in yoğun bulunduğu bir semt… Hala doğma büyüme Kadıköylüleri bir arada görebileceğiniz mahallede, eski İstanbul’un kibar insanlarının sıcaklığı yeni nesile de yansımış.

Gülçin İlter’in hikâyesi bu örneklerden sadece biri… İki yıl önce arabanın çarptığı ve “Ölmüştür” düşüncesiyle kimsenin yardımcı olmadığı yavru sokak köpeği için tüm riskleri göze alarak otoban kenarında durmuş. Veterinere yetiştirdiği henüz 4 aylık yavru köpeğin organları gelişmeden kısırlaştırıldığı, hemen ardından trafik kazası geçirmesiyle birlikte dikişlerinin patladığı anlaşılmış. Günlerce komada kalan talihsiz sokak köpeği, sevginin karşılığını yaşama tutunarak ödemiş.

HAYATA TUTUNMAKTA KARARLI…

Hayvansever Göztepeli, lodoslu bir günde tanıdığı sevimli dostunun adını “Lodos” koyarak sahiplenmiş. Ancak bir talihsizlik daha yaşayan Lodos, bahçeye atıldığı düşünülen bir yiyecekten zehirlenmiş ve üç gün komada kalmış. Yine hayatı tutunmayı başaran Lodos, artık kocaman bir kız… Otomobil ve trafikten çok korktuğu için bahçesinden dışarı nadir çıkan sevimli köpek, sahibine sıkı sıkıya bağlanmış. Gülçin İlter; “Her şeyden öte o benim artık evladım. İçine iyi bir insan kaçmış kız o” diyerek, Kadıköy Life’a duygularını paylaştı.

Diğer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı